X Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2018: Preselekcja – dzień 1

Zdjęcie: X Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2018: Preselekcja – dzień 1

Gdański Festiwal Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest to stała część Gdańskiego Festiwalu Tańca. W tym roku konkurs odbywa się po raz dziewiąty. Zgłosiło się do niego 173 tancerzy z całego świata. Wśród aplikujących znaleźli się laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych prestiżowych konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 35 tancerzy.

Konkurs odbędzie się w dniach 11-15 czerwca (od poniedziałku do piątku).

Pierwszego dnia wystąpią: Paulina Jaksim (Polska), Yi-En Chen (Tajwan), Rebecca Margolick (Kanada), Łukasz Przytarski (Polska), Aya Toraiwa (Japonia) i Leila Ka (Francja).

Paulina Jaksim / Polska / Sola / chor. Anna Nowak / 10 min.

Absolwentka Codarts, University of the Arts w Rotterdamie na wydziale tańca współczesnego, gdzie prezentowała repertuar takich choreografów jak: Natcho Duato, Jerome Mayer oraz Isabelle Chaffaud, Mauro Bigonzetti, Guy&Roni oraz Nadia Perlov. Od 2012 roku tańczy w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu.

Yi-En Chen / Tajwan / Shame / 12 min.

Ukończył National Taiwan University of Arts na wydziale tańca. Tegoroczny choreograf-rezydent Paris Cite des Arts Hong Kong Dance Exchange. W latach 2015-2017 występował w Sadler’s Wells oraz New York City Center w projekcie Cloud Gate 2 i Ferment Body teatru Cloud Gate.

Rebecca Margolick / Kanada / Ministry / 20 min.

Pochodzi z Kanady, mieszka w Nowym Jorku. Pracowała m.in z Sidrą Bell, UNA Projects i Patricią Norowol. Podczas nowojorskiej rezydencji w 14th st Y NYC stworzyła multidyscyplinarny spektakl Birds Sing a Pretty Song, który swoją premierę miał w Nowym Jorku oraz Vancouver, a prezentowany będzie w Izraelu oraz w Bułgarii. Była także rezydentką Derida Dance w Sofii.

Łukasz Przytarski / Polska / Weld / 15 min.

Ukończył Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie. Współpracował między innymi z Kerrym Nichollsem, Itziki Galilim, Vivien Wood i Ivgi & Greben oraz z Claude Bardouil i Krzysztofem Warlikowskim w produkcjach Nowego Teatru w Warszawie. Od 2016 roku tańczy w ilDance wysępując w choreografiach Israela Aloniego.

Aya Toraiwa / Japonia / Miscanthus and Blackbird / 18 min.

Urodzona w Tokio, aktualnie pracuje w Berlinie. Po ukończeniu Uniwersytetu w Brighton aktywnie tworzy i występuje na festiwalach w Japonii, Izraelu, Włoszech i w Niemczech. Uczestniczka EX-IN 2016, 30 Days of Flying Low and Passing Though oraz EX-IN 2018.

Leila Ka / Francja / Pode ser / 13 min.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od hip-hopu. Razem z Georgem Cordeiro stworzyła nagradzany duet Two duet pieces. W 2016 roku wygrała Talents Danse Adami i dołączyła do zespołu Maguy Marin. Pode ser jest jej pierwszym solo, otrzymało nagrodę za choreografię na festiwalu Cortoindanca we Włoszech.

Uczestników będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie:

Bojana Cvejić (Serbia/Belgia) –  doktor filozofii, autorka licznych książek, w tym napisanej wspólnie z Anną Teresą De Keersmaeker Drumming & Rain: A Choreographer’s Score;

Palle Granhøj (Dania) –  tancerz i choreograf, twórca obstruction technique;

Anastasio Koukoutas (Grecja) – pisarz, wykładowca historii tańca i asystent reżysera;

Inbal Pinto (Izrael) – nagradzana choreografka i scenografka, była tancerka Batsheva Dance Company oraz

Ewa Wycichowska (Polska) – kierownik Zakładu Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, była dyrektor Polskiego Teatru Tańca.

W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury:

I nagroda – 3.000 euro

II nagroda – 2.000 euro

III nagroda – 1.000 euro

oraz Nagrodę Publiczności.

***

Pełen program: www.gdanskifestiwaltanca.pl

Aktualności i relacje: facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

 

BILETY na pokazy konkursowe Solo Dance Contest:

3 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

10 zł

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem.

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: Klub Żak, aleja Grunwaldzka 195/197

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close