X Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2018: Preselekcja – dzień 2

Zdjęcie: X Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2018: Preselekcja – dzień 2

Gdański Festiwal Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest to stała część Gdańskiego Festiwalu Tańca. W tym roku konkurs odbywa się po raz dziewiąty. Zgłosiło się do niego 173 tancerzy z całego świata. Wśród aplikujących znaleźli się laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych prestiżowych konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 35 tancerzy.

Konkurs odbędzie się w dniach 11-15 czerwca (od poniedziałku do piątku).

Drugiego dnia wystąpią: Isabella Giustina (Włochy), Jarosław Mysona (Polska), Gloria Ferrari (Włochy), Eri Watanabe (Japonia), Natalie Bury (Szwajcaria), Yeh Yung Chen (Tajwan), Rima Pipoyan (Rumunia), Gennaro Lauro (Włochy), Jill Crovisier (Luksemburg).

Isabella Giustina / Włochy / Destinata Guerriera / 15 min.

Ukończyła akademię Opus Ballet oraz kurs techniki Nikolais prowadzony przez Simonę Bucci. Współpracowała z choreografami takimi jak: Thi-Mai Nguyen, Jauregim i Antonem Lachky. Obecnie współtworzy spektakl Alla Montagna w choreografii Sabriny Mauzzuoli.

Jarosław Mysona / Polska / Stonewall Inn / 7 min.

Absolwent AST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Kibbutzim Collage w Tel Awiwie. Uczestnik projektu badawczego podczas 2nd CEEC Summer Dance Camp w Chinach. Współpracował m.in. z Peterem Palacio, Jackiem Łumińskim, Sylwią Hefczyńską-Lewandowską czy Jerzym Stuhrem.

Gloria Ferrari / Włochy / ?I mA / chor. Erika Silgoner, Bob Bobsil / 12 min.

Zwyciężczyni Internationales Solo Tanz Theatre of Stuttgart za solo ?I mA. Ukończyła szkołę Music Art & Show w Mediolanie. Uczęszczała na warsztaty prowadzone m.in. przez Ohada Naharina i Adi Salant z Batsheva Dance Company oraz Medhi Walerski (NDT). Od 2015 roku tańczy w Esklan Art’s Factory.

Eri Watanabe / Japonia / Decribe / 7 min.

Karierę rozpoczęła od baletu i gimnastyki artystycznej. Po ukończeniu studiów z zakresu tańca współczesnego dołączyła do zespołu jako tancerka. Od 2016 roku pracuje we Włoszech i Niemczech.

Natalie Bury / Szwajcaria / Frau Müller und die Suche nach der Wirklichkeit / 10 min.

Tancerka i choreografka. Tańczyła w Stuttgarter Ballet, Bavarian State Ballet oraz Het Nationale Ballet. Ukończyła Iwanson International School of Contemporary Dance oraz Ballett Academy Benedict-Manniegel. Karierę jako choreografka rozpoczęła w B&M Dance Company.

Yeh Yung Chen / Tajwan / Lost Dust / 5 min.

Ukończył Taipei National University of the Arts na Taiwanie, specjalizując się w tańcu. Brał udział w licznych konkursach m.in. National Student Dance Competition oraz TNUA Creation Competition.

Rima Pipoyan / Rumunia / Woman before decision making / 10 min.

Ukończyła z wyróżnieniem wydział choreografii i reżyserii Yerevan State Institute of Theatre and Cinematography, gdzie obecnie pracuje jako pedagog oraz Yerevan Dancing Art State College uzyskując dyplom tancerki i nauczycielki baletu. Założycielka fundacji Choreography Development.

Gennaro Lauro / Włochy / Sarajevo – la strage dell’uomo tranquillo / 14 min.

Zanim poświęcił się karierze tanecznej, studiował filozofię i języki wschodu. Od 2013 roku związany jest z włoskimi teatrami tańca Sosta Palmizi i Atacama, szwajcarskim Greffe oraz berlińskim kolektywem Cuenca/Lauro. Brał udział w projektach Romeo Castellucciego. Sarajevo… jest jego pierwszym solo.

Jill Crovisier / Luksemburg / Zement, the solo / 10 min.

Swoje doświadczenie zdobywała studiując taniec w Luksemburgu, Chinach, Nowym Jorku, we Francji, Izraelu i w Indonezji. Tańczyła między innymi w SB Company oraz współpracowała z choreografem Anu Sistonenem. Jest autorką choreografii m.in. do The Hidden Garden oraz nagradzanego Zement, the solo.

Uczestników będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie:

Bojana Cvejić (Serbia/Belgia) –  doktor filozofii, autorka licznych książek, w tym napisanej wspólnie z Anną Teresą De Keersmaeker Drumming & Rain: A Choreographer’s Score;

Palle Granhøj (Dania) –  tancerz i choreograf, twórca obstruction technique;

Anastasio Koukoutas (Grecja) – pisarz, wykładowca historii tańca i asystent reżysera;

Inbal Pinto (Izrael) – nagradzana choreografka i scenografka, była tancerka Batsheva Dance Company oraz

Ewa Wycichowska (Polska) – kierownik Zakładu Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, była dyrektor Polskiego Teatru Tańca.

W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury:

I nagroda – 3.000 euro

II nagroda – 2.000 euro

III nagroda – 1.000 euro

oraz Nagrodę Publiczności.

***

Pełen program: www.gdanskifestiwaltanca.pl

Aktualności i relacje: facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

BILETY na pokazy konkursowe Solo Dance Contest:

3 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem.

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: Klub Żak, aleja Grunwaldzka 195/197

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close