X Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2018: Preselekcja – dzień 3

Zdjęcie: X Gdański Festiwal Tańca/Solo Dance Contest 2018: Preselekcja – dzień 3

Gdański Festiwal Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy konkurs Solo Dance Contest to stała część Gdańskiego Festiwalu Tańca. W tym roku konkurs odbywa się po raz dziewiąty. Zgłosiło się do niego 173 tancerzy z całego świata. Wśród aplikujących znaleźli się laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych prestiżowych konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 35 tancerzy.

Konkurs odbędzie się w dniach 11-15 czerwca (od poniedziałku do piątku).

Trzeciego dnia wystąpią: Benjamin Behrends (USA), Drosia Triantaki (Grecja), Samuele Arisci (Włochy), Alexandra Kostopoulou (Grecja), Sean Nederlof (USA), Valeria Gneuševa (Litwa), Max Levy (USA), Margot Gelber (USA), Andrew Pearson (USA).

Benjamin Behrends / USA / Oh boy! / chor. Antonin Rioche / 20 min.

W wieku 16 lat został stypendystą Boston Ballet. W kalifornijskim Smuin Ballet tańczył główną rolę w choreografii Trey’a McIntyre Oh Inverted World oraz w Trey McIntyre Project. Od kilku lat w zespole Nederlands Dans Theatre 2.

Drosia Triantaki / Grecja / CASCADE:Euilibria / 10 min.

Założycielka, choreograf i dyrektor artystyczny Die Wolke art group, w ramach której tworzy perfromensy, spektakle tańca współczesnego, video-art oraz dzieła multidyscyplinarne. Ukończyła Folkwang Universität der Kunst Pina Bausch oraz akademię tańca w Atenach.

Samuele Arisci / Włochy / Taboo / chor. Nicolo Abbattista / 10 min.

Absolwent Susanna Beltrami Professional Training Program “DanceHaus”, gdzie studiował balet oraz taniec współczesny. Po ukończeniu kursu przez dwa lata tańczył w zespole Susanny Beltrami. Od 2015 roku jest członkiem Lost Movement Company.

Alexandra Kostopoulou / Grecja / Artemisia / 10 min.

Tancerka i instruktor tańca. Brała udział w takich festiwalach jak: Inshadow Festival w Lizbonie, Portugal Aeschylia Festival, Summer Nostos Festival i innych. W 2017 roku uczestniczyła w International Solo-Dance-Theatre Festival w Stuttgarcie, gdzie zaprezentowała solo Artemisia.

Sean Nederlof / USA / Coming Home / chor. Yochito Sakuraba / 9 min.

Laureat Alice Condodina Award za solowy występ w choreografii Jose Limona Psalm, który pokazywany był również na Solo Tanz Theatre Festival w 2018 roku. Aktualnie współpracuje z Abarakus oraz Alison Chase/Performance w Nowym Jorku.

Valeria Gneuševa / Litwa / Between the Two Sunrises / 13 min.

Studentka ostatniego roku National Čiurlionis School of Arts. Jako tancerka brała udział w licznych festiwalach: Euroscene Leipzig, Kedja, New Baltic Dance Vilnius, AURA Kaunas. Pracowała z Albanem Richardem, Nielsem Claes, Liną Puodzkiukaite oraz z Vytisem Jankauskasem.

Max Levy / USA / Silent Bell / 11 min.

Ukończył prestiżowy Francisco Ballet Trainee Program pod dyrekcją Jean-Yves Esquerre. W ostatnich latach tańczył jako solista w Staatsballett Nurnberg. W tym samym okresie rozpoczął swoją karierę jako choreograf. Laureat Dance Europe dla najlepszego tancerza oraz Solocoreografico za Silent Bell.

Margot Gelber / USA / Follow her Smiling / 6 min.

Swoją karierę rozpoczęła jako gimnastyczka. Tańczyła w Ate9 Dance Company w Los Angeles pod dyrekcją Danielle Agami. Studiowała w Boston Conservatory u Yasuko Takunagi oraz Cathy Young. Nagrodzona m.in. Houston Met Dance dla obiecujących choreografów.

Andrew Pearson / USA / This is not the end / 10 min.

Absolwent Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. Przez 6 lat tancerz i choreograf LA Contemporary Dance Company. Współpracował m.in. z Johnem Jaspersem, Larsem Lubivitchem i Ryanem Heffingtonem.

Uczestników będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie:

Bojana Cvejić (Serbia/Belgia) –  doktor filozofii, autorka licznych książek, w tym napisanej wspólnie z Anną Teresą De Keersmaeker Drumming & Rain: A Choreographer’s Score;

Palle Granhøj (Dania) –  tancerz i choreograf, twórca obstruction technique;

Anastasio Koukoutas (Grecja) – pisarz, wykładowca historii tańca i asystent reżysera;

Inbal Pinto (Izrael) – nagradzana choreografka i scenografka, była tancerka Batsheva Dance Company oraz

Ewa Wycichowska (Polska) – kierownik Zakładu Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, była dyrektor Polskiego Teatru Tańca.

W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury:

I nagroda – 3.000 euro

II nagroda – 2.000 euro

III nagroda – 1.000 euro

oraz Nagrodę Publiczności.

***

Pełen program: www.gdanskifestiwaltanca.pl

Aktualności i relacje: facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

BILETY na pokazy konkursowe Solo Dance Contest:

3 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem.

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close