Spektakle

XIV Międzynarodowy Festiwal TEATROMANIA w Bytomiu: Rafał Urbacki -„W Przechlapanem”

Zdjęcie: XIV Międzynarodowy Festiwal TEATROMANIA w Bytomiu: Rafał Urbacki -„W Przechlapanem”

W Przechlapanem

Wersja do druku

Udostępnij

Przechlapane to miejscowość, w której co roku odbywa się festyn dobroczynny. Jego kluczowym momentem jest występ osób o alternatywnej motoryce. Choreograf, który sam przez 11 lat poruszał się na wózku inwalidzkim, w bardzo osobistym, autoironicznym przedstawieniu, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania osób „niepełnosprawnych” w „zdrowym” społeczeństwie. Kto kształtuje ich obraz, sposób postrzegania? Do swojego projektu Rafał Urbacki zaprosił osoby niepełnosprawne, ochotników wybranych w trakcie warsztatów ruchowo-tanecznych. Spektakl jest afirmacją życia, życia osób o alternatywnej motoryce.

Kto kształtuje obraz osób niepełnosprawnych?
Dlaczego tak często się go infantylizuje?
Gdzie leży granica poprawności politycznej?
Skąd bierze się zinternalizowane poczucie współczucia?
Czy wszyscy mogą być równi – nawet jeśli jeden stoi, a drugi siedzi na wózku

Pomysł, reżyseria: Rafał Urbacki / występują: Ania Dzieduszycka, Magdalena Gałaj, Basia Lityńska, Maja Tur, Magdalena Olszewska, Aniela Presko, Agata Wąsik / muzyka: Piotr Olszewski / światło: Gustaw Trzciński / produkcja: Anna Galas – Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu PLACÓWKA NOWEGO TEATRU

O W Przechlapanem czytaj więcej tu: http://www.taniecpolska.pl/tekst/126

bilety na cały wieczór: 20 zł, 15 zł (przedsprzedaż)

powiązane

Ludzie

Rafał Urbacki

Rafał Urbacki

Przechlapane to miejscowość, w której co roku odbywa się festyn dobroczynny. Jego kluczowym momentem jest występ osób o alternatywnej motoryce. Choreograf, który sam przez 11 lat poruszał się na wózku inwalidzkim, w bardzo osobistym, autoironicznym przedstawieniu, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania osób „niepełnosprawnych” w „zdrowym” społeczeństwie. Kto kształtuje ich obraz, sposób postrzegania? Do swojego projektu Rafał Urbacki zaprosił osoby niepełnosprawne, ochotników wybranych w trakcie warsztatów ruchowo-tanecznych. Spektakl jest afirmacją życia, życia osób o alternatywnej motoryce.   Kto kształtuje obraz osób niepełnosprawnych? Dlaczego tak często się go infantylizuje? Gdzie leży granica poprawności politycznej? Skąd bierze się zinternalizowane poczucie współczucia? Czy wszyscy mogą być równi – nawet jeśli jeden stoi, a drugi siedzi na wózku   Pomysł, reżyseria: Rafał Urbacki / występują: Ania Dzieduszycka, Magdalena Gałaj, Basia Lityńska, Maja Tur, Magdalena Olszewska, Aniela Presko, Agata Wąsik / muzyka: Piotr Olszewski / światło: Gustaw Trzciński / produkcja: Anna Galas – Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu PLACÓWKA NOWEGO TEATRU   O W Przechlapanem czytaj więcej tu: http://www.taniecpolska.pl/tekst/126   bilety na cały wieczór: 20 zł, 15 zł (przedsprzedaż)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close