Zielona Góra: Premiery 2018 Pracowni Teatru Tańca

Zdjęcie: Zielona Góra: Premiery 2018 Pracowni Teatru Tańca

Na zdjęciu: Matej Matejka. Fot. Daniel Han

Wersja do druku

Udostępnij

Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej górze zaprasza na premierowe prezentacje Pracowni Teatru Tańca działającej w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego – choreografa, dyplomowanego artysty tancerza, pedagoga, teoretyka tańca.

W ramach prezentacji premierowych zespół repertuarowy Pracowni Teatru Tańca zaprezentuje spektakl pt. Stamina w choreografii Marka Zadłużnego i zespołu z wizualizacjami autorstwa Joanny Fuczko Po raz pierwszy wystąpi także zespół adeptów, który zaprezentuje choreografię Marka Zadłużnego |UN|CHAIN.

Gościnnie zatańczy Teatr Tańca Enza ze Słupska w choreografii Gabrieli Keller-Janus pt. Koniec kontemplacji. Dodatkowo zaprezentowany zostanie spektakl 9.81  w wykonaniu zespołu repertuarowego Pracowni Teatru Tańca.

Wstęp na wszystkie spektakle wolny. Jednocześnie artyści  informują, że będzie możliwość nabycia cegiełek, z których darowizna zostanie w całości przeznaczona na rozwój Pracowni Teatru Tańca.

Zespół repertuarowy liczy obecnie jedenaście osób związanych profesjonalnie ze sztuką teatru tańca i już od ośmiu lat prezentuje swoje spektakle na wielu prestiżowych festiwalach artystycznych w Polsce i za granicą.

W podsumowaniu sezonu artystycznego w 2016 roku Pracownia Teatru Tańca została uznana przez Dziennik Teatralny za jeden z najlepiej zapowiadających się niezależnych zespołów teatralnych.

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/748542272200329/

Pracownia Teatru Tańca od 2010 roku funkcjonuje i rozwija się w strukturach Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego – choreografa, dyplomowanego artysty tancerza, pedagoga, teoretyka tańca. Estetyka Pracowni Teatru Tańca zderza w sobie nurty minimalizmu i ruchu organicznego charakterystyczne dla teatru fizycznego oraz wybranych technik tańca współczesnego. Jednocześnie bazuje na fundamencie improwizacji strukturalnej, co stanowi o autorskim, dynamicznym i mocnym stylu choreografii kreowanych przez zespół. Spektakle są zawsze wynikiem twórczej, kolektywnej współpracy i łączą różne języki komunikacji przez sztukę. Zespół repertuarowy liczy obecnie jedenaście osób związanych profesjonalnie (nie zawsze zawodowo) ze sztuką teatru tańca i już od ośmiu lat prezentuje swoje spektakle na wielu prestiżowych festiwalach artystycznych w Polsce i za granicą. Selekcja do zespołu odbywa się poprzez wcześniejsze uczestnictwo tancerzy w grupie adeptów, udział w warsztatach, spektaklach. Jednostkową analizę rozwoju tancerza w obszarze tańca przez kierownika zespołu.

Linki do recenzji:

http://www.taniecpolska.pl/przedruk/259

http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/od-pasji-do-magii.html

http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/w-sferze-ruchu-i-galaktyce-poruszen.html

http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/wszystko-kojarzy-mi-sie-z-tancem.html

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Zielona Góra: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, al. Niepodległości 3/5.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close