ENG
A A A
 luty 2020 

Lublin: XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

12 listopada 2019 - 17 listopada 2019 | Lublin

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca – największy w Polsce festiwal teatrów tańca, od lat organizowany w Lublinie. W tym roku nacisk w bogatym programie został położony na prezentację choreografii ze sceny brytyjskiej. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Company Wayne McGregor.

Warszawa/Ruch w Instytucie 2019: Aleksandra Borys „Re-definiowanie fizyczności przez praktykę bycia” – warsztaty

12 listopada 2019 | godz. 09:00 | Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa

W listopadzie, w ramach jesiennego cyklu Ruch w Instytucie 2019, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do udziału w warsztatach z Aleksandrą Borys Re-definiowanie fizyczności przez praktykę bycia. Podczas zajęć poruszone będą takie zagadnienia, jak: anatomia i kinetyka ruchu, praktyka obserwacji i uważności w postrzeganiu ciała, aktywne bycie, a także pogłębianie świadomości zmysłów w rozwoju fizyczności.

 

Bilety: pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60. roku życia – 15 zł), karnet na miesiąc – 100 zł do nabycia na www.instytut-teatralny.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym.

Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Agata Siniarska, Karolina Grzywnowicz „Druga natura”

12 listopada 2019 | godz. 15:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie otworzy wystawa Agaty Siniarskiej Druga natura. Agata Siniarska i Karolina Grzywnowicz podejmują w niej temat nazistowskiej przemocy, która w ramach projektu eksterminacji opartej o kryteria rasowe doprowadziła do śmierci milionów, wykorzystując przy tym naturę jako kamuflaż, surowiec i mimowolnego sojusznika. Artystyczny dwugłos, jakim jest Druga natura, ukazuje powiązanie nazistowskiego ludobójstwa z przemocowymi praktykami stosowanymi wobec środowiska przyrodniczego.

 

Performans Agaty Siniarskiej bierze za punkt wyjścia twórczość i biografię Poli Nireńskiej, choreografki i tancerki, polskiej Żydówki, która – sama uniknąwszy śmierci – straciła w machinie Zagłady większość swojej rodziny.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia