ENG
A A A
 styczeń 2020 

Warszawa: Książka w teatrze – Zofia Rudnicka „Gerard Wilk. Tancerz”

15 stycznia 2020 | godz. 18:00 | Warszawa: Instytut Teatralny im. ul. Jazdów 1

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na spotkanie z cyklu Książka w teatrze, które skupione będzie wokół książki Gerard Wilk. Tancerz autorstwa Zofii Rudnickiej. Spotkanie jest organizowane przez Instytut Teatralny i Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

 

Bohater książki Zofii Rudnickiej  był gwiazdą Teatru Wielkiego w Warszawie, ale tańczył też w rozrywkowych programach telewizyjnych. Pojawił się w filmach Andrzeja Wajdy i Stanisława Barei, bywał fotomodelem Barbary Hoff. Uwielbiany przez kobiety i mężczyzn. U szczytu kariery wyemigrował z Polski, by wejść na taneczny Olimp i znaleźć się w zespole Maurice’a Béjarta. Z Baletem XX wieku zwiedził cały świat.

 

Łódź/Teatr Wielki w Łodzi: „Ścieżki życia” – chor. Tamás Juronics, Bogumiła Szaleńczyk

15 stycznia 2020 | godz. 18:30 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na wieczór baletowy Ścieżki życia w choreografii Tamása Juronicsa i Bogumiły Szaleńczyk. Wieczór składa się z dwóch części: Carmina Burana (chor. Tamás Juronics) i The Way of Life (chor. Bogumiła Szaleńczyk). 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia