ENG
A A A
 luty 2020 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Warszawa/Studio Oddaj Ciężar: „GaGa/people” z Kasią Kizior

8 listopada 2019 | godz. 09:00 | Warszawa: Studio Oddaj Ciężar, ul. Twarda 42

Kasia Kizior, nowa certyfikowana nauczycielka GaGa, zaprasza na swoje pierwsze warsztaty GaGa/people, które poprowadzi we współpracy z Adi Weinberg w warszawskim Studiu Oddaj Ciężar. GaGa to język ruchowy opracowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael).

 

Koszt pojedynczej lekcji: 35 zł (płatność gotówką)

Rezerwacja miejsc: https://forms.gle/GdCV5megPn7FtGTB8

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Spotkania kinetograficzne” – cykl warsztatów; prelekcja: „Przydatność kinetografii dla ergonomii tańca na scenie i na imprezie” – Hanna Raszewska-Kursa

8 listopada 2019 | godz. 17:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do udziału w cyklicznych, piątkowych Spotkaniach kinetograficznych. To otwarte, bezpłatne warsztaty, których celem jest przedstawienie przydatnego, uniwersalnego sposobu notacji tańca i ruchu. Każdy warsztat składa się z trzech części: teoretycznej, praktycznej oraz części zasadniczej. W piątek 8 listopada prelekcję zatytułowaną Przydatność kinetografii dla ergonomii tańca na scenie i na imprezie wygłosi Hanna Raszewska-Kursa.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia