ENG
A A A
 luty 2020 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „Dances with Sculptures” – wystawa

26 września 2019 - 10 listopada 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria ELEKTOR, ul. Elektoralna 12

Projekt Dances with sculptures realizowany przez artystę i historyka sztuki Piotra Janowczyka dla Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, tancerzy oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.

 

Na wystawie w Galerii ELEKTOR zostanie przedstawiona dokumentacja filmowa i fotograficzna ilustrująca poszukiwanie formy anatomicznej inspirowanej rzeźbą Augusta Zamoyskiego Ich dwoje. Do udziału w projekcie zaproszona została jedna z najciekawszych w Polsce par wykorzystujących technikę ruchu Movement: Marta Zinserling i Michał Baba Baciński. Na wystawie będzie można też zobaczyć dokumentacje oryginalnych rzeźb Augusta Zamoyskiego wykonaną przez Piotra Jamskiego.

Warszawa: Pantomima w Instytucie Teatralnym – warsztaty i spotkanie z artystami

9 listopada 2019 | godz. 09:00 | Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na warsztaty pantomimy organizowane w ramach warszawskiej odsłony obchodów 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego. Poprowadzą je aktorzy, którzy współpracowali z Tomaszewskim: Agnieszka Kulińska, Anna Nabiałkowska, Artur Borkowski oraz Mariusz Sikorski. Drugiego dnia po zajęciach odbędzie się spotkanie z artystami, moderowane przez Piotra Sorokę. 

 

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy (zgłoszenia przyjmuje Mateusz Kowalski: mateusz@pantomima.wroc.pl)

Warszawa/Komuna//Warszawa: Ramona Nagabczyńska „Części ciała”

9 listopada 2019 | godz. 17:00 | Warszawa: Komuna//Warszawa, ul. Lubelska 30/32

Komuna//Warszawa zaprasza na spektakl solowy Ramony Nagabczyńskiej Części ciała. Jest on efektem choreograficznej fascynacji twarzą. Performans bada zarówno jej anatomię i fizjologię, jak i zdolność do bycia nieustannie zmieniającym się obrazem, generującym znaczenia, emocje i tożsamości.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia