Magdalena Paszkiewicz – tancerka, choreograf. Absolwentka Kursu Kwalifikacyjnego dla Instruktorów Tańca Współczesnego w Łodzi. Od końca lat 90. Należy do zespołu Teatru Tańca PRO, założonego przez Katarzynę Martykę i Katarzynę Grambo. W 2007 roku przejęła prowadzenie grupy, którą kieruje wraz Justyną Sobieraj-Bednarek – tancerką i muzykiem. Grupa działa pod patronatem Ośrodka Teatralnego Łódzkiego Domu Kultury. Wraz z Teatrem i wspólnie z Justyną Sobieraj zrealizowała do tej pory trzy spektakle, tj. BorderLine (2007), Mafia (2008) i Roboczogodziny, czyli Kobiecość Krańcowa (2008).
Równolegle grupa realizuje projekty z innymi teatrami, głównie z Łódzi i okolic, m.in.Art. 51, Grupą Teatralną Dziewięćsił, Akademickim Teatr Tańca AteTe (spektakl Meandrująca Rzeka).
W 2009 roku Paszkiewicz uczestniczyła w eliminacjach do Festiwalu „SoloDuo” – wykonała wówczas solo Inner Room w choreografii Anny Banach. W listopadzie 2010 wraz z Mariolą Benesz przygotowała choreografię solowego spektaklu dla tej artystki 3D Of Me również wziął udział w eliminacjach „SoloDuo” w Warszawie, a w 2011 roku został pokazany w finale tego festiwalu w Budapeszcie. Podczas festiwalu autorki reprezentowały Polskę, a także Łódzki Dom Kultury.
W 2010 roku artystka przygotowała spektakl Upadek, PSYCHO-SOMATIC GAYm dla Janusza Adama Biedrzyckiego ze Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea”. Reżyseria i scenariusz przedstawienia jest autorstwa Paszkiewicz, natomiast choreografia i scenariusz została przez nią stworzona wspólnie wraz z Januszem Adamem Biedrzyckim. Premiera spektaklu odbywała się w sierpniu w ramach I Festiwalu Teatralnego RETRO/PER/SPEKTYWY w Łodzi.
W 2007 i 2008 Magdalena Paszkiewicz otrzymała nagrody indywidualne podczas Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskim Łópta: za realizację zadania taneczno-aktorskiego w przedstawieniu Roboczogodziny, czyli Kobiecość Krańcowa oraz za scenariusz i reżyserię spektaklu BorderLine. Oba przedstawienia zostały przygotowane w ramach działalności Teatru Tańca PRO.