Ludzie tańca

Zdjęcie: Paweł Grala

Na zdjęciu: Stoi Paweł Grala, w spektaklu Pracowni Fizycznej ZDARZENIA. Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Paweł Grala –  tancerz, pedagog tańca, improwizator. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz kierunku choreografii i technik tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku: kulturoznawstwo – promocja sztuki. Od 2009 roku współpracuje z Jackiem Owczarkiem w ramach zespołu Pracownia Fizyczna, gdzie uczestniczył w spektaklach: a3, Re:akcje, Zdarzenia, Fajdros, Soul Project/PL w choreografii Davida Zambrano oraz wielu działaniach performatywnych. Pracował z choreografami z Polski i z zagranicy: Rosaną Gamson w produkcji TOV, Robertem Haydenem w projekcie Oratorium Dance Project, Ray’em Chungiem w ramach wystawy na temat improwizacji Przyjdźcie, pokażemy Wam co robimy. O improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Współpracuje z teatrami: Lubelskim Teatrem Tańca w Lublinie (hello kitty), Teatrem Lalki i Aktora Pinokio (Czarnoksiężnik OzWszystko się rusza), Teatrem Muzycznym (Skrzypek na dachuWonderfull TownAll that Jazz beetwen usWesoła Wdówka, V6 (Aquarius, Nius), Teatrem Chorea w Łodzi, Teatrem Dramatycznym w Warszawie (Peer Gynt), Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (Emisariusz), Muzeum Sztuki w Łodzi oraz wieloma innymi instytucjami kultury i sztuki w Polsce.

 

Spektakle z jego udziałem wystawiane były m.in. we Lwowie, w Museums Quartier w Wiedniu, Stuttgarcie, na Międzynarodowym Festiwalu Improwizacji Tańca Sic!, Forum Tańca Współczesnego w Lublinie. Obecnie przygotowuje premierę z gdańskim Teatrem Dada von Bzdülöw. 

 

W centrum jego zainteresowań leży zagadnienie improwizacji, w celu zgłębiania wiedzy i doświadczeń zainicjował powstanie kolektywu Czas Na Nic – pięcioosobowej grupy łączącej taniec, muzykę, słowo oraz malarstwo/rysunek, z którą stworzył performans 24h. Prowadzi regularne zajęcia z zakresu improwizacji w Łodzi oraz warsztatowo na terenie kraju.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close