![Zdjęcie: Kraków/Maszyna choreograficzna 2015: Circus Ferus „3P” – chor. Kacper Lipiński](http://taniecpolska.pl/wp-content/uploads/files/imgs/spektakl/max/5d1968f4254fbdd15fb325fb2d80d356.jpeg)
Fot. Aneta Kowalczyk
Fot. Aneta Kowalczyk
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA i kuratorka Anna Królica zapraszają na pokaz 3P spektaklu taneczno-ruchowego na trzech aktorów w choreografii Kacpra Lipińskiego.
O spektaklu:
A przepaść zębiasta między nimi… i dyszy Bestia.
Maszyna wszelkich cieczy cielesnych, w swych trybach pełna.
Czy bólu to jęk, czy rozkoszy…
Zrazu nie poznaje,
Acz cielesny ten układ znajomym mu się zdaje.
Choreografia schematów poruszonych, idea opowieści oraz jej prowadzenie: Kacper Lipiński
Na scenie ruch i słowo czynią: Grzegorz Ciemnoczołowski / Kuba Kapral / Dominik Złotkowski
Tańców i ruchów muzyczne opracowanie: Artur “Sosen” Klimaszewski
Afisz, odzienia oraz fantasmagorie wszelakie: Kiali
Produkcja: Circus Ferus
Premiera: 7 listopada 2014, Teatr Ósmego Dnia (Poznań)
Kacper Lipiński (ur. 1979) — absolwent Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, studiował również historię sztuki, instruktor sztuk walki. W 2004 roku rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca, gdzie do roku 2008 wystąpił w kilkunastu spektaklach oraz zajmował się projektowaniem kostiumów i wideo do kilku produkcji. Był stypendystą Alternatywnej Akademii Tańca organizowanej przez Art Stations Foundation w Poznaniu. Jako choreograf debiutował (2007) w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec przedstawiając projekt solowy IME EKTASI. Kolejne autorskie spektakle to: DU łe DU (2008), …a słowo ciałem… a z ciała słowo… (2009), Testament (2011), Niepamięć (rzeczywistość zakłamana) (2012), Dziwne zdarzenie mistrza Ło (2012), wOkOłO (2014). Przygotowuje również projekty wideo i akcje performatywne, np. Dźwięk nieprzejawiony lub cykl powiązanych ze sobą performansów ruchowych, osadzonych w relacji ciała z obrazem i muzyką na żywo: Position of A. Place nr.: … W latach 2008–2013 członek niezależnej grupy teatralnej Movements Factory. Od roku 2012 związany z niezależną grupą teatralną Circus Ferus. Aktualnie pracuje jako fotograf, projektant, rysownik, choreograf i performer, starając się łączyć sferę ruchu i sztuk wizualnych. Od 2011 prowadzi zajęcia i rozwija autorski system ruchowy FGD, który kształtuje na bazie wcześniejszych doświadczeń sportowych, tanecznych i sztuk walki.
Więcej informacji o projekcie:
www.news.cricoteka.pl/maszyna-choreograficzna-schlemmer-analogie/