Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na pokaz przedplatformowy spektaklu Marysi Zimpel What do you really miss?, który powstał w ramach programu Solo Projekt 2012.
O spektaklu:
What do you need ? What do you see ? Smok is a Dragon. Demon ?
Złodzieje bliskości,
przestępcy spragnieni,
kobiety wytrwałe,
kobiety płaczące,
kobiety samotne,
kobiety dające miłość,
kobiety kochające to co nie jest nimi.
Pełnia w ciągłym stawaniu się,
dopełnienie, odpoczynek, wytchnienie,
inaczej sie nie da.
Thiefs of a cuddle,
thirsty criminals,
woman who endure
woman who cry
woman in solitude
woman givin love
woman lovin that what is not them.
Full moon in a constant becoming,
object, rest, respite,
can’t get it otherwise.
Come home
Blue Child
Remember
now is time
to gather and give
the beauty of life
inside & out
there.
Czym jest dla mnie taniec ? Jako solo praktyka w studio, jest to dialog ze samą sobą, z pamięcią, z wyobraźnią, z przestrzenią./What is dance for me? As a solo practice in a studio it is an ongoing dialog with myself, with body, rememberance, imagination and with space.
Marysia Zimpel – uczyła sie tańca od takich wybitnych osobowości jak Gill Clark, Rosalind Crisp oraz Izabelle Schad. Bieganie, pływanie, technika release oraz tak zwane praktyki somatyczne były silnie obecne w jej edukacji i pracy tanecznej. Studiowała taniec współczesny i choreografię w ramach programu HZT na Uniwersytecie der Künste w Berlinie. Na wydziale kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu obronila prace magisterska Praktyka tańca – ruchoma przestrzeń tworzenia siebie. Swoje prace solowe pokazywała w Berlinie, we Wiedniu (w ramach festiwalu ImageTanz 2011), w Amsterdamie, Poznaniu I innych miejscach Europy. W roku 2010 dołączyła do wiedeńskiego kolektywu performatywnego – “God´s Entertainment”, z którym wystepowala do roku 2012. W 2010 roku rozpoczęła prace jako tancerka dla Isabelle Schad. W maju 2012 roku została zaproszona do współpracy z Kattrin Deufert i Thomasem Plischke przy projekcie (En)tropical Institut. Jest również autorką niezaleznego festiwlu performansu Serendypia, który dwukrotnie odbył sie w Poznaniu przy współpracy z Galerią Miejską Arsenał.
choreografia i wykonanie Marysia Zimpel
oopieka artystyczna Ria Higler
kostium Katarzyna Bura
dźwięk Amit Arnav
produkcja Art Stations Foundation