
Fot. Katarzyna Machniewicz
Fot. Katarzyna Machniewicz
Należy pozwolić, by to miłość nadawała kształt relacji, zamiast wciskać ją w kształt, jaki nasz umysł uznał za właściwy. Teraz, w początkach XXI wieku, coraz częściej wydaje się, że monogamia na całe życie jest raczej mitem niż faktem. Rodzina nuklearna, podstawowa jednostka wielu społeczeństw, należy zaś do zagrożonych gatunków. Bardziej niż kiedykolwiek konieczne jest żebyśmy porzucili wyuczone przekonania na temat miłości, seksu, intymności i zaangażowania na rzecz gotowości, odkrywania i przyjmowania wszelkich rozwiązań, które będą się sprawdzały.
„Spektakl Krakowskiego Teatru Tańca porusza kulturowe tabu, jakim jest odstępstwo od związku monogamicznego. Aktorzy nie boją się fizyczności, bólu, emocji. To, co chcą pokazać widzom, to wolność i prawda o cielesności. Zrywają z utopijną wizją relacji poliamorycznej. Wskazują zarówno jej zalety, jak i skutki uwikłania w sieć związków. Nie ma tutaj miejsca na romantyczną miłość czy niezmienność reguł. Poliamoria nie jest dla każdego.”
Predystynowani do wielomiłości? Natalia Lis, e-teatr
Spektakl adresowany jest do widzów powyżej 16 roku życia.
Reżyseria: Eryk Makohon
Choreografia: Eryk Makohon i zespół
Muzyka: Marcin Żminkowski; Ludwig van Beethoven
Wokaliza: Barbara Mikulska
Scenografia/kostiumy: Eryk Makohon
Tancerze: Anna Chmiel-Kowalska, Monika Godek, Agata Syrek, Monika Świeca, Katarzyna Węglowska-Król, Marta Wołowiec, Katarzyna Żminkowska – Szymańska, Bartosz Kwapień, Paweł Łyskawa, Jacek Mikosz, Filip Wójcik
Wykonanie scenografii: Pracownia Ślusarska Roberta Calikowskiego
Producenci: Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca
oraz Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie
Czas: ok.60 min
Krakowski Teatr Tańca powstał w 2008 roku. Założycielem i kierownikiem artystycznym Teatru jest Eryk Makohon. Zespół działa w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego, które zainicjowało swoją działalność w Nowohuckim Centrum Kultury w styczniu 2014 roku. Operowanie plastycznym obrazem, montaż scen, indywidualna, procesualna praca z tancerzem to podstawowe elementy wpływające na charakter proponowanego przez Teatr stylu, w dużej mierze inspirowanego także słownikiem teatralnym Jerzego Grotowskiego i Eugenio Barby. Krakowski Teatr Tańca funkcjonuje w oparciu o wysiłek i zaangażowanie jedenaściorga tancerzy oraz choreografa. Konsekwencja w realizacji własnej wizji artystycznej oraz specyficzny model funkcjonowania Teatru pozbawionego własnego budżetu, wpisanego w struktury Nowohuckiego Centrum Kultury, a mimo to skupiającego tancerzy na stałe, czyni Krakowski Teatr Tańca zjawiskiem oryginalnym i wyjątkowym na polskiej scenie tańca.
W 2008 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca, którego celem jest wspieranie inicjatyw Teatru. Stowarzyszenie jest producentem wszystkich spektakli Teatru.
Więcej informacji o Festiwalu:
www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal
www.facebook.com/zawirowania
Kontakt z organizatorami:
+48 780 555 280
Więcej informacji o Konkursie:
https://www.facebook.com/warsawzawirowaniadance
+48 797 555 979