Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dniem 1 lutego 2022 Agnieszka Charkot została mianowana na stanowisko p.o. dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

Agnieszka Charkot jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 12 lat związana zawodowo z wrocławską pantomimą jako aktorka, sekretarz literacka i kierownik działu marketingu. Widzowie wrocławskiej pantomimy kojarzą ją z ról w takich przedstawieniach jak BATORY trans, Los Mimos, czy Tiki i inne zabawy. Poza sceną, Agnieszka Charkot realizuje dla teatru projekty edukacyjne i jubileuszowe, w tym m.in. Akcję: Edukacja, jubileusz 60-lecia WTP. czy 100. urodzin Henryka Tomaszewskiego.

Publikacja Teatr swój widzę kuliście, której Charkot była redaktorką prowadzącą, jest pierwszą od wielu lat książką poświęconą wrocławskiej pantomimie.

Agnieszka Charkot jest również dramatopisarką. W 2019 roku w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej otrzymała nagrodę Jury Społecznego za dramat Nasza pani. Z kolei jej słuchowisko radiowe Stół z powyłamywanymi nogami otrzymało II nagrodę w konkursie Radiowej Trójki i ZAIKSu „Nasłuchiwanie: Gościnność”.

Agnieszka Charkot jest również laureatką nagrody „WARTO” w kategorii „teatr”, przyznawanej przez „Gazetę Wyborczą Wrocław”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close