2 czerwca rozpocznie się w Białymstoku 19. edycja Festiwalu Tańca Współczesnego „Kalejdoskop”. Festiwal potrwa do niedzieli 5 czerwca. W programie znalazły się spektakle, warsztaty taneczne, dyskusje, jam muzyczno-taneczny, żywa instalacja site-specific oraz wycieczka do Supraśla. Hasło przewodnie: „mobilność”.

Wersja do druku

Udostępnij

Od organizatorów:

kalejdoskop (za słownikiem języka polskiego PWN)

  1. «zabawka w kształcie rurki, w której umieszczone są zwierciadełka i odbijające się w nich kolorowe szkiełka, tworzące wzory i figury»
  2. «różnorodne obrazy, wrażenia, wydarzenia szybko następujące jedne po drugich»

Przygotujcie wygodne buty, a w kalendarzu zarezerwujcie termin 2-5 czerwca, ponieważ w tym roku zabierzemy Was w wyjątkową podróż, a definicyjna dynamika Kalejdoskopu wybrzmi z jeszcze większą siłą za sprawą nowego tematu przewodniego, którym stanie się mobilność. Każde festiwalowe wydarzenie będzie odbywać się w innym wybranym miejscu na mapie Białegostoku i okolic. Razem wybierzemy się m.in. do Supraśla, pozostaniemy też w nieustannym ruchu między białostockimi scenami.

Przed nami 4 intensywne dni wypełnione tańcem. W programie: spektakle, żywa instalacja, performance, krótkie formy choreograficzne, spacer z przewodnikiem i spotkania – rozmowy artystów i zaproszonych gości z widzami.

Duża część wydarzeń będzie działa się w otwartych przestrzeniach miasta. Nie bójcie się dołączyć do nas, gdy przypadkiem wpadniemy na siebie na ulicy – dajcie nam się ponieść, wprowadzić w pęd, dzięki któremu będziecie mogli ruszyć w nieoczekiwanym, nieznanym dotąd kierunku – ku przygodzie ze sztuką tańca, z wielowymiarowością ruchu, ku spotkaniu z drugim człowiekiem i jego indywidualną dynamiką – tą fizyczną i tą emocjonalną.

W 2022 roku zaprezentujemy wyjątkowe dzieła obsadzone w bardzo różnych estetykach i nurtach tańca współczesnego. W tej różnorodności artystycznej również dopatrujemy się swoistej mobilności i dynamiki. Poza nowatorskimi spektaklami tańca współczesnego w programie znajdzie się także twórcza interpretacja światowej klasyki. Wśród wydarzeń coś dla siebie odnajdą  zarówno osoby dorosłe, seniorzy, młodzież, jak i dzieci. Do udziału w festiwalu zaprosiliśmy wybitnych artystów i autorytety polskiej sceny tańca współczesnego, jak i uzdolnionych artystów młodego pokolenia

Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop odbywa się w Białymstoku od 2002 roku. Wydarzenie to jest największą i najważniejszą imprezą promującą taniec współczesny w północno-wschodniej Polsce. Festiwal, zgodnie ze swoją nazwą, hołduje zasadzie zmienności i różnorodności. Jak w kalejdoskopie pojawiają się na deskach białostockich scen najciekawsze spektakle i zjawiska polskiej i zagranicznej sztuki tańca współczesnego. Spotykają się tu przedstawiciele różnych pokoleń, trendów, form i koncepcji tańca, szerokiego spektrum gatunków i technik. Prezentujemy działania interdyscyplinarne, wychodzące poza ramy tradycyjnych form, jak i klasycznie piękne w swej prostocie.

Program:

Czwartek 2 czerwca

19.00 A. Bożek-Muszyńska, J. Chitruszko, M. Kiwak, J. Pawlikowska, A. Piotrowska i I. Trybuła, 3×20, spektakl improwizowany
20.15 Jam taneczno-muzyczny
21.30 Rozmowy po tańcu

Piątek 3 czerwca

18.30 Krótkie formy choreograficzne
20.00 Karolina Garbacik Meet CoPpeLia
21.00 Rozmowy po tańcu

Sobota 4 czerwca

12.00-17.00 Šeiko Dance Company i Maciej Kuźmiński Company, żywa instalacja w przestrzeni miejskiej Krótkotrwałość
15.30 J. Grzybowski, K. Skolimowski, J. Owczarek, spektakl familijny Skarb Nienazwanej Góry
17.30 Taniec i państwo – co Platon doradzałby dzisiaj? Spotkanie autorskie z Juliuszem Grzybowskim
19.00 Teatr ROZBARK i Teatr Zawirowania, Policzalni
20.30 Rozmowy po tańcu

Niedziela 5 czerwca

11.00 Supraśl – uzdrowisko z wielką historią, Anna Kraśnicka, wycieczka z przewodnikiem
13.30 Dorota Baranowska i Tomasz Graczyk, instalacja ruchowo-plastyczna Dynamika Animacji
15.00 Transport powrotny do Białegostoku. Parking przy Monasterze, ul. Białostocka, Supraśl
12.30-17.30 Šeiko Dance Company i Maciej Kuźmiński Company, żywa instalacja w przestrzeni miejskiej Krótkotrwałość
18.00 Michał Adam Góral, Blush
19.00 Rozmowy po tańcu

Bilety w przedsprzedaży on-line:
ulgowy: 15 zł
normalny: 20 zł
karnet ulgowy na 5 spektakli: 60 zł
karnet normalny na 5 spektakli: 80 zł

Sprzedaż stacjonarna (1h przed każdym spektaklem, płatność tylko gotówką):

ulgowy: 20 zł
normalny: 25 zł
karnet ulgowy na 5 spektakli: 80 zł
karnet normalny na 5 spektakli: 100 zł

Bilety ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów za okazaniem ważnej legitymacji bezpośrednio przed wejściem na widownię.

Warsztaty z Anną Piotrowską i Alexeyem Torgunakovem

Więcej informacji: festiwal-kalejdoskop.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close