Wersja do druku

Udostępnij

Solowy spektakl Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego i wykonaniu Dominika Więcka został zakwalifikowany do jubileuszowej XXX edycji Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hanowerze. Konkurs odbędzie się 11 i 12 czerwca w Theater am Aegi (Aegidientorplatz 2).  W tegorocznej edycji weźmie udział 20 prezentacji solowych i grupowych z Hiszpanii, Francji, Belgii, Węgier, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Korei Południowej, Włoch, Kolumbii, Izraela, oraz jedna z Polski.

 

Dominique zostało już wcześniej uhonorowane m.in. obydwoma Nagrodami Publiczności na XX Solo-Tanz-Theater Festival w Stuttgarcie w 2016, I  Nagrodą w Konkursie Choreograficznym w ramach Warszawskiej Platformy Tańca 2015, a także II Nagrodą oraz Nagrodą Publiczności w międzynarodowym konkursie „Solo Dance Contest” w 2015 roku.

 

O spektaklu:

Znaczenie słowa feminizm powinno zostać wzbogacone w taki sposób, by obejmowało ono mężczyzn.

 

Z recenzji:

„Dominique” to spektakl spójny i przemyślany, który konsekwentnie – często z dużym poczuciem humoru – analizuje pojęcia męskości i żeńskości, ich płynności i umowność.

Mirosław Baran

 

„Dominique” to mocna wypowiedź polityczno-społeczna spójna na wszystkich poziomach – od kompozycji ruchowej przez zastosowane pozostałe środki wyrazu scenicznego po wybór obsady – przekazana w sposób wielopiętrowy, a dzięki temu czytelny nie tylko dla profesjonalnej publiczności.

Hanna Raszewska

 

Choreografia: Maciej Kuźmiński

Taniec: Dominik Więcek

Cytaty – słowo: Oprah Winfrey, Emma Watson, Hillary Clinton, Michelle Obama, Patricia Arquette

Cytaty – ruch: Anne Teresa De Keersmaeker, Yvonne Rainer, Martha Graham, Lea Anderson, Isadora Duncan

Muzyka: Parov Stelar, All Night

 

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://ballettgesellschaft.squarespace.com/

 

Informacje o twórcach i spektaklu na: www.maciejkuzminski.com

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close