Wersja do druku

Udostępnij

W projekcie „Portrety beznadziejne – spektakl usieciowiony” zespół Hertz Haus wraca do koncepcji spektaklu z 2017 roku, a jego narracja wzbogacona jest możliwościami płynącymi z nowego medium, jakim jest wideo. Nie jest to tylko rejestracja spektaklu, a poetycki reportaż, który przeniesie kluczowe fragmenty Portretów w nową przestrzeń i kontekst. To nadal opowieść o procesie definiowania siebie wobec społeczeństwa, ale głównie wobec własnych filtrów, kształtujących autoportret. Projekt wideo został zrealizowany w ramach programu Kultura w sieci i będzie dostępny na stronie https://hertzhaus.pl/haus/ do 17 kwietnia 2021 roku.

Na tak wczesnym etapie pracy kolektyw chce uwzględnić widzów w procesie twórczym: dać odbiorcom możliwość zajrzenia poza scenę, towarzyszenia w wysiłku, głębszego zaangażowania w projekt i jego zrozumienia. Zespół Hertz Haus będzie publikować fragmenty robocze z pracy nad projektem, informując jakie stawia przed nimi pytania i problemy, oraz jak artystki próbują im sprostać.

Ponadto twórczynie chcą dać widzom moc sprawczą, dlatego zachęcają do rozmowy, zadawania pytań związanych z procesem twórczym, a także włączenia się w niego poprzez wyrażanie swojej opinii na poruszane przez zespół tematy. Pojawią się posty dedykowane tym interakcjom.

Będzie to analiza przypadku, w którym widzowie mają szansę na przyjrzenie się swojemu portretowi oraz zainspirowania twórców. Artystki włączają tym samym odbiorców w pracę twórczą i umożliwiają pełniejsze przyjrzenie się portretowi tancerek.

Portrety beznadziejne w formie videoartu/reportażu będzie opowieścią próbą namalowania portretu realistycznego, idealnego, imaginalnego, pamięciowego, oficjalnego, zbiorowego, pojedynczego, beznadziejnego, ludzkiego.

Finał projektu na stronie https://hertzhaus.pl/haus/.

Reżyseria i wykonanie: HERTZ HAUS

Muzyka: STENDEK

Zdjęcia, montaż: Emil Nuemann

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close