Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: Hertz Haus „Mirroring”

Zdjęcie: Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: Hertz Haus „Mirroring”

Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Plakat: materiały Klubu Żak

Zakład Kulturalny w Gdańsku zaprasza na spektakl Mirroring Hertz Haus. Odbędzie się on w ramach Maratonu 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca, przeglądu najnowszych spektakli trójmiejskich artystów.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Mirroring szpera w ludzkiej psychice i ukazuje stany emocjonalne… Od pierwszego momentu można dostrzec, że odbijają się w sobie jak figury w kartach. Nie tylko w znaczeniu metaforycznym, ale poprzez zastosowane zabiegi fizyczne, Tworzą opowieść o tytułowym przeglądaniu się… Cały spektakl nasycony jest wspólnym działaniem i oddziaływaniem. Oddziaływaniem poruszającym struny emocji.”

Natalia Szafrankiewicz / taniecPOLSKA.pl

Hertz Haus – zespół w składzie: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna i Anna Zglenicka. Tancerki tworzą własną estetykę, korzystając z tańca współczesnego, fizycznego, a także z improwizacji i działań performatywnych i dążą tym samym do stworzenia własnego języka ruchu. Obecną siedzibą zespołu jest Zakład Kulturalny w Gdańsku – miejsce inicjatyw artystycznych z różnych dziedzin sztuki. Ich spektakle zdobyły pierwsze miejsca na SoloDuo 2020 oraz w Konkursie Choreograficznym MY MOVE 2020 w Tarnowie, spektakl Unbody wygrał tegoroczny konkurs The Best Off.  

Realizatorzy:

Choreografia, wykonanie: Magdalena Kowala, Anna Zglenicka
Opieka artystyczna: Ulriqa Fernqvist, Peter Svenzon
Muzyka: Wojciech Wilk

Zrealizowano w ramach projektu Rezydencja/premiera Klubu Żak
Czas trwania: 45 minut

***

O Maratonie 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca:

Podczas wydarzenia wystąpią: Sopocki Teatr Tańca, założony w 1998 roku, wielokrotnie nagradzany, znany z autorskiej muzyki i kostiumów; Hertz Haus – cztery artystki o niesamowitej energii scenicznej, zaskakujące widza pomysłami; h.art company – tworzący na scenie poetyckie, wciągające światy; DzikiStyl Company, czyli Wiola Fiuk i Dariusz Gacki, znani z perfekcji technicznej własnego, nietypowego stylu tańca; oraz niezależne artystki Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna i Joanna Nadrowska.
Maraton będzie świętem tańca, nawiązującym do początków Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz okazją do promocji trójmiejskich artystów w Polsce i za granicą. Spektakle prezentowane będą w dwóch gdańskich lokalizacjach – Klubie Żak oraz Zakładzie Kulturalnym. Najlepiej przemieszczać się rowerem, ale starczy też czasu na przejście na piechotę i wypicie kawy w kawiarni Klubu Żak. Pula biletów dla widzów zostanie udostępniona na początku listopada.
Maraton jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, który jest miejską instytucją kultury we współpracy z Zakładem Kulturalnym.
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:45

Gdańsk: Zakład Kulturalny, al. Rzeczypospolitej 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close