Narodowy Stary Teatr w Krakowie zaprasza na spektakl Boa w choreografii Pawła Sakowicza. Jego premiera odbędzie się 29 września 2023 roku o godz. 19.15.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Boa to pierwszy spektakl choreograficzny w historii Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Jego głównym tematem i obszarem ruchowej eksploracji jest pożądanie, rodzaje jego manifestacji, ucieleśniania i performowania.

W Boa choreograf Paweł Sakowicz zastanawia się nad tym, jakimi drogami pożądanie cyrkuluje w ciele; jak realizuje się poprzez przestrzenną orientację ciał; jak bywa zapośredniczane przez kulturę popularną, dyskursy i technologie oraz jakie są tego ucieleśnione konsekwencje. Przemierzając trajektorie pożądania, Boa skupia się przede wszystkim na dwóch częściach ciała – biodrach oraz oczach, które nie potrzebują zmysłu dotyku, by dotykać.

Sakowicz sięga po filmowe narzędzia budowania relacji, organizowania obrazu i internalizowania cudzego spojrzenia, choć na scenie nie ma żadnej kamery. Ciała stają się tu nośnikami śladów ukradzionych choreografii i skrawków ognistych telenowelowych fabuł. Aktorki i aktorzy praktykują uwikłane w kulturowe stereotypy tańce społeczne Południa, uwodzą nieistniejącą kamerę, istniejącą publiczność i siebie nawzajem.

Premiera: 29 września 2023 roku o godz. 19.15, Narodowy Stary Teatr w Krakowie

Kolejne pokazy:

  • 30 września o godz. 19.15;
  • 1 października o godz. 19.15;
  • 3 października o godz. 19.15

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Paweł Sakowicz
Tekst i dramaturgia: Anka Herbut
Dźwięk: Justyna Stasiowska
Światło: Jacqueline Sobiszewski
Kostiumy: Milena Liebe
Inspicjent: Zbigniew S. Kaleta

Obsada: Magda Grąziowska, Ewa Kaim, Katarzyna Krzanowska, Radosław Krzyżowski, Aleksandra Nowosadko, Filip Perkowski, Przemysław Przestrzelski, Łukasz Szczepanowski

Więcej informacji: link

Zdjęcie

„Boa” w choreografii Pawła Sakowicza. Fot. Filip Preis

Zdjęcie

„Boa” w choreografii Pawła Sakowicza. Fot. Filip Preis

Zdjęcie

„Boa” w choreografii Pawła Sakowicza. Fot. Filip Preis

Zdjęcie

„Boa” w choreografii Pawła Sakowicza. Fot. Filip Preis

Zdjęcie

„Boa” w choreografii Pawła Sakowicza. Fot. Filip Preis

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close