Krakowski Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu Translacje, która odbędzie się 13 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Cricotece.

Wersja do druku

Udostępnij

Translacje są spektaklem o przepisywaniu – dźwięku na obraz, języka na ruch, muzyki na taniec. Są spotkaniem g/Głuchych i słyszących tancerek/tancerzy i performerek/performerów – różnych perspektyw i sposobów odbioru świata. Ze zderzenia różnych modeli komunikacji powstawały etiudy oparte na poszukiwaniu wspólnego sposobu porozumiewania się za pomocą tańca. Jednym z punktów wyjścia do eksplorowania ruchu był polski język migowy. W jaki sposób interpretować ruchem język, który sam w sobie jest ruchem?

Translacje to proces, w którym twórcy skupili się na czerpaniu ze wzajemnej obecności. Pierwsze spotkanie miało formę wspólnych warsztatów prowadzonych przez Patrycję Jarosińską i Eryka Makohona wokół doświadczania dźwięku różnymi zmysłami i poszukiwaniu pozajęzykowego porozumienia za pomocą ruchu. Jego wynikiem jest spektakl oparty na wzajemnych relacjach ruchu, muzyki i wizualizacji.

Wstęp wolny. Obowiązują rezerwacje miejsc. W tym celu należy pisać na adres e-mail: rezerwacje@cricoteka.pl.

Realizatorzy:

Organizator: Krakowski Teatr Tańca
Choreografia: Eryk Makohon
Współpraca choreograficzna: Patrycja Jarosińska
Obsada: Patrycja Jarosińska, Sławomir Juszczak, Agnieszka Kramarz, Paweł Łyskawa, Paulina Olszewska, Yelyzaveta Tereshonok
Muzyka: Piotr Peszat
Tłumaczenie PJM: Bożena Nowak, Jakub Studziński
Producentka: Izabela Zawadzka
Identyfikacja graficzna projektu: Weronika Wawryk

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Dobrze, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Małopolski Instytut Kultury, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

O Krakowskim Teatrze Tańca: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close