Wersja do druku

Udostępnij

Dwanaście zespołów, dziewięć dni wypełnionych różnymi odsłonami teatru formy, pięć krakowskich scen, na których będzie można zobaczyć spektakle zaskakujące, nierzadko tworzone wbrew panującym w sztuce trendom – tak w skrócie można opisać V Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy „Materia Prima”, który rozpoczął się 15 lutego i potrwa do 23 lutego 2019. Nasz portal jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

eśli mówisz, jeśli myślisz, jesteś przekonany, że o teatrze wiesz wszystko, to przyjdź na „Materia Prima”, a doznasz olśnienia i zrozumiesz, że twoje wyobrażenia o teatrze nie przewidywały tak spektakularnych i poruszających zdarzeń scenicznych – zaprasza Adolf Weltschek, dyrektor artystyczny festiwalu.

 

Podczas tegorocznej, piątej edycji wystąpią zespoły z całego świata, obecne na międzynarodowych, prestiżowych festiwalach, wielokrotnie nagradzane i doceniane przez światową publiczność. Zaprezentują się teatry z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Finlandii, Grecji, Danii, Hiszpanii i Rosji. – Program festiwalu jest niezwykle atrakcyjny. Większość tych zespołów będzie w Polsce po raz pierwszy. Zaś te grupy, które już w naszym kraju występowały, przywiozą do Krakowa spektakle będące polskimi premierami – mówi Adolf Weltschek.

 

Podczas dziewięciu dni festiwalowych zaprezentowane zostaną przedstawienia, w których teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca, taniec przeplata się z multimediami, a także z teatrem lalek, masek i cieni, gra aktorów często przeczy zasadom, a wyobraźnia nie ma granic.

 

Po raz kolejny Polskę odwiedzi Compagnia Finzi Pasca oraz Jakop Ahlbom. W festiwalu wezmą też udział: Toneelhuis/FC Bergman, National Dance Company Wales, Patricia Guerrero, Theatre du Corps Pietragalla-Derouault, Gecko, les ballets C de la B, grupa WHS, Merlin Puppet Theatre, Victor Antonow i Sofie Krog Teater.

 

Festiwal odbędzie się nie tylko w siedzibie Teatru Groteska, ale także w Centrum Kongresowym ICE, Nowohuckim Centrum Kultury, Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz – po raz pierwszy – w Operze Krakowskiej. Uczestnicy mogą kupić bilety i karnety poprzez system on-line oraz w kasie teatru.

 

Przypominamy również rozmowę z dyrektorem festiwalu, dotyczącą przeszłości i przyssłości tego wyjątkowego wydarzenia:

http://www.taniecpolska.pl/aktualnosci/show/6996

 

Pokazy spektakli teatru fizycznego i teatru tańca:

 

15, 16 lutego:

Compagnia Finzi Pasca (Szwajcaria): Donka – list do Czechowa

 

16, 17 lutego:

Patricia Guerrero (Hiszpania): Katedra

 

18, 19 lutego:

Jakop Ahlbom (Holandia): Lebensraum

 

19, 20 lutego: 

Théâtre du Corps Pietragalla-Derouault (Francja): Spotkanie z tobą było moim przeznaczeniem

 

19, 20 lutego

Fabrizio Cassol, Alain Platel oraz les ballets C de la B (Belgia), Festival de Marseille (Francja), Berliner Festspiele (Niemcy): Requiem pour L.

 

20, 21 lutego

Gecko (Wielka Brytania): Instytut

 

22, 23 lutego:

National Dance Company Wales (Wielka Brytania): Folk i Atalaÿ

 

22, 23 lutego:

Toneelhuis/FC Bergman (Belgia): 300 el x 50 el x 30 el

 

 

***

 

Rezerwacja biletów:

pn.-pt. w godz.: 8.00-16.00 tel. 12 633-48-22, wew. 238, 244 , 258; rezerwacja@groteska.pl

 

Kasa biletowa:

Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, pn.-pt. w godz.: 8.00-14.00 oraz 16.00-19.00. tel. 12 623 79 59; 12 633-48-22 wew. 252; kasa@groteska.pl

 

Program festiwalu: http://materiaprima.pl/program/

 

Projekt Materia Prima. V Międzynarodowy Festiwal teatru Formy jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://materiaprima.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close