W dniach 13-14 maja Sopocki Teatr Tańca będzie świętował swoje 25-lecie. 13 maja w Teatrze Atelier w Sopocie będzie miała miejsce Gala Jubileuszowa z udziałem artystów i współpracowników Sopockiego Teatru Tańca oraz zaproszonych gości. Następnego dnia odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o Sopockim Teatrze Tańca w reżyserii Piotra Czarneckiego oraz wieczór wspomnień.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach pierwszego dnia obchodów Jubileuszu 25-lecia Sopockiego Teatru Tańca, jego założyciele, Joanna Czajkowska i Jacenty Krawczyk, zapraszają na uroczystą Galę Jubileuszową. Tego dnia zaprezentowane zostaną fragmenty spektakli z mijających 25 lat zespołu, m. in. Viva la Vida, Alchemik Halucynacji, D-KOD-R, Melecolia, Lechistan Pany Arka, TAB’ Nowy początek. Wystąpią tancerze, którzy współpracowali z Sopockim Teatrem Tańca w różnych latach oraz specjalni goście: Iwona Olszowska, Paulina Wycichowska, Stefano Otoyo.

Drugiego dnia uroczystości odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o Sopockim Teatrze Tańca w reżyserii Piotra Czarneckiego. Po pokazie nastąpi wieczór wspomnień, w którym wypowiadać się będą artyści i przyjaciele teatru. Każdy, kto będzie chciał się podzielić jakąś refleksją, będzie miał zapewnione wejście na scenę.

Więcej: https://www.facebook.com/SopockiTeatrTanca

Bilety na wydarzenia są dostępne w serwisie interticket.pl.

Jubileusz 25-lecia będzie ostatnim jubileuszem Sopockiego Teatru Tańca i ostatnim rokiem funkcjonowania tego zespołu. Wobec niemożliwości dalszego rozwoju artystycznego i administracyjno–finansowego, założyciele zespołu i główni jego twórcy, Joanna Czajkowska i Jacenty Krawczyk, podjęli decyzję o zamknięciu STT. Jednocześnie wyrażają oni wdzięczność dla wszystkich widzów, współtwórców i ludzi, których spotkali na swojej drodze artystycznej. Podziękowania składają także jednostkom i ludziom, które/rzy w różnych latach wspierały ich działalność, przyznając stypendia i granty dla stowarzyszenia, z których najważniejsze to: Gmina Sopot i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Wsparcie medialne jubileuszu STT: taniecPOLSKA.pl

Wydarzenie współfinansowane przez Gminę Sopot.

Plakat na XXV-lecie Sopockiego Teatru Tańca. Materiały promocyjne organizatora.

Plakat na XXV-lecie Sopockiego Teatru Tańca. Materiały promocyjne organizatora.

Sopocki Teatr Tańca, „D-KOD-R", fot. Radosław Orłowski

Sopocki Teatr Tańca, „Coś pięknego", fot. Alicja Byzdra

Sopocki Teatr Tańca, „Wszystko co widać. OHIO", fot. Alicja Byzdra.

Sopocki Teatr Tańca, „Bajadera", fot. Alicja Byzdra

Sopocki Teatr Tańca, „Melancolia", fot. Andrzej Rola

Sopocki Teatr Tańca, „Alchemik Halucynacji", fot. Kamil Hoffmann

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close