Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają w dniach 23-31 sierpnia 2013 na XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, czyli przegląd teatrów pantomimy z całego świata. W tym roku będzie można zobaczyć między innymi: klasyczną pantomimę w stylu Marcela Marceau, physical theatre, pantomimę nowoczesną, spektakl nawiązujący do dokonań Henryka Tomaszewskiego oraz lekką i zabawną pantomimę ukraińską. niewerbalne. W trakcie festiwalu odbędzie się również Wieczór Współczesnej Pantomimy, na który złożą się tworzone w czasie festiwalu etiudy w wykonaniu kilkudziesięciu artystów. Tradycyjnie w czasie festiwalu odbędą są otwarte warsztaty sztuki pantomimy, prowadzone przez artystów prezentujących różne szkoły pantomimy na świecie, kierowane do wszystkich, którzy chcą spróbować sił w tym rodzaju sztuki teatralnej.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu od 2005 roku jest Bartłomiej Ostapczuk – aktor-mim, nauczyciel, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor choreografii, ruchu scenicznego i działań pantomimicznych w przedstawieniach teatrów dramatycznych. Pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo oraz Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli. Współtwórca wielu projektów i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu. Od 2005 roku prowadzący w Warszawie Studio Pantomimy.

Harmonogram:
23.08 (Pt) SZATNIA Wrocławski Teatr Pantomimy (Polska)
24.08 (Sb) DARK TRYLOGY Tantehorse (Czechy)

25.08 (Ndz) AGUA DE LAGRIMAS Warszawskie Centrum Pantomimy

27.08 (Wt) Quartet DE.KRU (Ukraina)

29.08 (Czw) Modern Mime Evening/Wieczór Współczesnej Pantomimy

30.08 (Pt) TELL ME THE TRUTH… Compaqnie Mangano-Massip (Francja)

31.08 (Sb) FOLLOW LIGHT Bodecker & Neander Company (Niemcy)

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close