Wrocławski Teatr Pantomimy odlicza dni do premiery przedstawienia Symfonia alpejska w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Próby do spektaklu inspirowanego postacią Wandy Rutkiewicz weszły w decydującą fazę. Jego premiera jest zaplanowana na 2 czerwca 2023 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

Ekipa twórców przeniosła z alei Dębowej, przy której mieści się siedziba Teatru, do Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA, w którym odbędzie się premiera. Rozpoczęły się próby w nowej przestrzeni.

– Jesteśmy na wymagającym etapie zadbania o zwartość spektaklu i spójność przekazu – mówi Cezary Tomaszewski, reżyser przedstawienia.

Symfonia alpejska. Thriller spirytystyczno-pantomimiczny inspirowany postacią Wandy Rutkiewicz z muzyką Ryszarda Straussa to symfoniczna pantomima akcji w dziewięciu krwawych obrazach pełnych miłości. To fantazmatyczna historia zaginionego ciała Wandy Rutkiewicz, które nawiedza i wzywa zespół mimów w momencie, kiedy odmowa dyskusji, ucieczka i zniknięcie wydają się już jedyną słuszną drogą.

Symfonia alpejska jest wyprawą w poszukiwaniu cielesno-politycznego uzdrowienia, wiodącą przez górskie hale, zamieszkane przez białych, puszystych Yeti, przypominających papieży i zjawy, łudząco podobne do Tomaszewskiego; łąki spowite legendą Wandy, unoszącą się we mgle; tybetańskie klasztory na szczytach ośmiotysięczników.

– Nasze przedstawienie oferuje rodzaj fantazji czy halucynacji na temat tego, dokąd możemy uciec i co oznacza, że już nie mamy ochoty być tutaj – dodaje Tomaszewski.

Realizatorzy:

Reżyseria, choreografia i opracowanie muzyczne: Cezary Tomaszewski
Dramaturgia: Klaudia Hartung-Wójciak
Scenografia i kostiumy: Natalia Mleczak
Reżyseria światła: Jędrzej Jęcikowski

Obsada:

Małgorzata Biela (gościnnie), Artur Borkowski, Agnieszka Dziewa, Jan Kochanowski, Mariusz Nguyen (gościnnie), Agnieszka Kulińska, Jakub Pewiński, Monika Rostecka, Krzysztof Szczepańczyk

Premiera: 2 czerwca, godz. 19.00, Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA

Kolejne spektakle: 
3 czerwca, godz. 16.00;
4 czerwca, godz. 17.00;
30 czerwca, godz. 19.00;
1 lipca, godz. 19.00;
2 lipca, godz. 19.00

Więcej informacji: link

Zdjęcie

Wrocławski Teatr Pantomimy „Symfonia alpejska” – reż. Cezary Tomaszewski. Próba. Fotografia: Wrocławski Teatr Pantomimy

Zdjęcie

Wrocławski Teatr Pantomimy „Symfonia alpejska” – reż. Cezary Tomaszewski. Próba. Fotografia: Wrocławski Teatr Pantomimy

Zdjęcie

Na zdjęciu: Cezary Tomaszewski. Fotografia: Piotr Sułek

Zdjęcie

Na zdjęciu: Klaudia Hartung-Wójciak. Fotografia: Archiwum Wrocławskiego Teatru Pantomimy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close