Autor: Adela Uchmańska

19.12.2019 Adela Uchmańska

Od absurdu i dziwności, aż po dotknięcie trzewi – o „Axiom of Choice” Mirka Woźniaka i Agaty Życzkowskiej

Według tytułowego „axiom of choice” (aksjomatu wyboru) dla każdego niepustego zbioru istnieje element wspólny. Pomimo różnych zainteresowań i doświadczeń Agata Życzkowska oraz Mirek Woźniak znajdują w swoich zbiorach takie wspólne punkty, które śmiało wykorzystują na scenie. Są to między innymi podobny gust w kwestii perfum, czy chęć poruszenia w spektaklu tematu wstydu. Efektem ich pracy jest przedstawienie obfite w wątki i formy ekspresji. Pomimo początkowej trudności z interpretacją, przedstawione działania „pracują” u widzów, powoli rzucając światło na poruszone zagadnienia.

19.11.2019 Adela Uchmańska

Pod warstwą przyjemności – o spektaklu Aleksandry Borys i Wojciecha Grudzińskiego w ramach CST 2019

Aleksandra Borys oraz Wojciech Grudziński stworzyli doświadczenie taneczne, które pod zewnętrzną warstwą przyjemności i zabawy, w głębi porusza ważne problemy współczesnego świata. Prywatka jest więc spotkaniem z radosnymi wspomnieniami z lat młodości, ale także konfrontacją z oczekiwaniami wobec ciała, które od lat kreuje popkultura. Tancerze zapraszają nas jednak do refleksji w subtelny sposób, dając w ten sposób swobodę interpretacji.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close