Autor: Anna Opłocka

25.06.2018 Anna Opłocka

Edukacja na przykładach – o I odsłonie Sceny Tańca Studio 2018

Osiem stopni wtajemniczenia w taniec to tytuł pierwszej odsłony Sceny Tańca Studio w roku 2018, która odbyła się w maju. Włodzimierz Kaczkowski założył, że tematy każdej z nich, pod jego opieką kuratorską, będą rozpoczynać się na literę „E”, a na hasła przewodnie w maju zostały wybrane „Edukacja” i „Egzemplifikacja”. Zaprezentowane spektakle ukazały edukację w jej szerokim spektrum; od prac młodych choreografów, zdobywających wciąż nowe doświadczenie po aspekt edukacyjny tańca, uświadamiając i skłaniając widza do refleksji. Edukacja wiąże się z wychowaniem i kształceniem, a tym samym z rozwojem jednostki, co w konsekwencji przynieść może w przyszłości wyedukowane, świadome społeczeństwo. Zabawy taneczne...

08.10.2016 Anna Opłocka

Bodziec ciało-umysł – recenzja „Percepcji” Urszuli Bernat-Jałochy

Percepcja  to spektakl w choreografii Urszuli Bernat-Jałochy prezentowany na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w ramach Dancing Poznań 2016. Choreografka  związana jest z Polskim Teatrem Tańca jako tancerka od 2009 roku. Do  współpracy przy spektaklu zaprosiła tancerzy z zespołu. W przedstawieniu poruszona zostaje problematyka autokreacji oraz indywidualizmu odzwierciedlającego w nim obraz współczesnych społeczeństw.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close