Autor: Bartosz Białowąs

21.07.2023 Bartosz Białowąs

Tańcząc słowem… rozmowa Bartosza Białowąsa z Jakubem Kirykiem, laureatem konkursu „Młody Tancerz Roku” 2023

Konkurs „Młody Tancerz Roku” to wspólna inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz TVP Kultura. Począwszy od pierwszej edycji, którą wyemitowano na antenie TVP Kultura w 2015 roku, laureatami biennale zostali kolejno: Viktoria Nowak, Paulina Bidzińska, Julia Ciesielska oraz Artem Rybalchenko. W tegorocznej edycji udział wzięło szesnaścioro uczniów z pięciu ogólnokształcących szkół baletowych w Polsce. W jury konkursu znaleźli się: Anna Nowak, Robert Bondara oraz dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, Krzysztof Pastor. To właśnie kapituła konkursu – po przeprowadzeniu dwóch półfinałowych odcinków, a następnie odcinka finałowego – podjęła decyzję o przyznaniu tegorocznej nagrody uczniowi siódmej klasy...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close