Ludzie tańca

Zdjęcie: Agata Jankowska-Dobrowolska

Junkie. Fot. Tomasz Zerek.

Wersja do druku

Udostępnij

Pierwsza solistka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest absolwentką Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Ukończyła także kierunek Pedagogika baletu na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Z Teatrem Wielkim w Łodzi związała się w 1997 roku. Od tej pory zyskała sobie wierne grono wielbicieli, a w swoim repertuarze ma większość głównych i solowych ról w baletach klasycznych i współczesnych wystawianych na łódzkiej scenie. Tańczyła m.in. partię Heleny i Kwiatu lubczyku w Śnie nocy letniej, Motyla w Królewnie Śnieżce, Flory w Carmina burana, Cienia w Bajaderze, Mady Muller w Ziemi obiecanej, wróżek w Śpiącej królewnie, Giselle, Mirty i wariacje dwóch Wilid w Giselle, tytułowa Carmen. Kreowała postać Przeznaczenia w Wolfgangu Amadeuszu, wykonywała taniec francuski w Dziadku do orzechów i taniec księżniczki polskiej w Jeziorze łabędzim (oraz pas de trois w I akcie), a także wykonywała liczne miniatury solowe oraz wariacje klasyczne podczas gal baletowych prezentowanych przez łódzki Teatr Wielki.

powiązane

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close