Ludzie tańca

Anna Lorenc

  • tancerka
Zdjęcie: Anna Lorenc

Fot. Justyna Mielniczuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Lorenc – solistka Polskiego Baletu Narodowego. W 2005 roku ukończyła Ogólnokształcąca Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Odbyła letni staż w Ballettkonservatorium Stankt Pӧlten w Austrii (2003). Rok później zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Tańca „Citta di Rieti” we Włoszech. W 2010 roku ukończyła kierunek pedagogika baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Od początku kariery związana z baletem Teatru Wielkiego w Warszawie, obecnie pod nazwą Polskiego Baletu Narodowego. W 2010 roku otrzymała awans na koryfejkę, a w 2014 – na solistkę. Z zespołem PBN występowała m.in. jako: Blancheflor w Tristanie Krzysztofa Pastora, Wróżka Delikatności w Śpiącej królewnie, Wróżka Chrzestna w Kopciuszku, Wybranka w Święcie wiosny Maurice’a Béjjarta, Ona 3. w Personie Roberta Bondary, Śnieżynka-Solistka w Dziadku do orzechów, Serafin Klasyczny w Sześciu skrzydłach aniołów Jacka Przybyłowicza. Tańczyła Grand Pas – Wariacja 1. w Don Kichocie, Recordare w Kurcie Weillu, w In Light and Shadow oraz licznych choreografiach stworzonych w ramach warsztatów „Kreacje”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close