Ludzie tańca

Zdjęcie: Beata Giza

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Beata Giza  – tancerka Bałtyckiego Teatru Tańca. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. W roku 1998 otrzymała stypendium artystyczne Fundacji Balet. Po ukończeniu szkoły pracowała w Operze Wrocławskiej jako solistka baletu. W latach 2005–2006 była solistką zespołu baletu w Theater Görlitz, a od roku 2006 do 2008 Opery Nova w Bydgoszczy.

Tańczyła partie Klary w Dziadku do orzechów, Odylii w Jeziorze łabędzim, Aurory w Śpiącej królewnie, Primabaleriny w Paquicie, Amorka i Flory w Don Kichocie, tytułową rolę w Królewnie Śnieżce. Wykonywała także partie solowe m.in. w spektaklach Carmina burana, Chopin, Reigen, Synapsis.

Od kwietnia 2008 jest solistką Opery Bałtyckiej, a następnie Bałtyckiego Teatru Tańca. Aktualnie można ją zobaczyć w spektaklach Romeo i Julia, Święto wiosny, Czekając na…, Windows, Out, Sen nocy letniej, Light, Body Master, Burza, Fedra Izadory Weiss, Sen Wojciecha Misiuro, Kopciuszek Eugenio Scigliano, Chopinart Emila Wesołowskiego, No More Play, Falling Angels Jiříego Kyliána oraz Clash Patricka Delcroix.

 

Laureatka Nagrody Teatralnej Prezydenta Miasta Gdańska za kreację w balecie Chopinart oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury za rok 2010 dla najlepszej tancerki, za rolę w spektaklu Chopinart Emila Wesołowskiej oraz partię Białej w spektaklu Out Izadory Weiss. W 2013 z okazji XXXI Międzynarodowego Dnia Tańca otrzymała ministerialną odznakę honorową „Zasłużony  dla Kultury Polskiej”.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close