Ludzie tańca

Zdjęcie: Ewelina Guzik

Fot. Raphael Zubler.

Wersja do druku

Udostępnij

Ewelina Guzik – tancerka, aktorka. W latach 1991-1996 tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca EST w Krakowie, prowadzonym przez Iwonę Olszowską. W 1999 ukończyla szkołę tańca współczesnego P.A.R.T.S. Anny Theresy De Keersmaeker w Brukseli. W roku 2000 otrzymała stypendium DanceWeb w Wiedniu. Od 2002 roku mieszka w Zurychu. Jako tancerka i aktorka pracowała w Belgii, Austrii i Szwajcarii. Współpracuje z takimi twórcami, jak Pipilotti Rist, Charlotte Vanden Eynde, Sabine Hausherr, Alexandra Bachzetsis, Milli Bitterli, Sandra Schöll, Christa Heinzer, Nic Tillein and Anna Burgi, Manuela Imperatori, Phil Hayes, Michel Schröder, Lucie Eidenbenz, Lucie Tuma. W roku 2010 wspólnie z Kayą Kołodziejczyk zrealizowała interdyscyplinarny projekt Polish girls rule the world w Warszawie (Heppen Transfer). Od 2005 roku stale współpracuje z Pipilotti Rist w instalacjach audio-video, w 2009 zagrała główną rolę w filmie Pepperminta.

Filmografia:

2009: Pepperminta, film pełnometrażowy, Festiwal Filmowy w Wenecji

2009: Pour Your Body Out (7354 Cubic Meters) instalacja audio-video, MoMA Museum of Modern Art , Nowy York

Lungenflügel, instalacja audio-video, Museum Boikmans VonmBeuningen, Rotterdam

2007: A la belle étoile instalacja audio-video, Centre Pomidou, Paris Gravity, Be My Friend, instalacja audio-video, Magasin3 Stockholm Konsthall, Sztokholm

2005: A Liberty Statue for Löndön, instalacja audio-video , Hauser &Wirth, Londyn

Homo Sapiens Sapiens , instalacja audio-video, Biennele, Chieda San Stae Wenecja

Fot. Raphael Zubler.
Fot. Raphael Zubler.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close