Ludzie tańca

Joanna Miś-Fudali

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Joanna Miś-Fudali

Fot. Michał Fudali.

Wersja do druku

Udostępnij

Joanna Miś-Fudali – tancerka, pedagog, choreograf. Twórczyni koncepcji artystycznej Teatru Tańca AKRO, metody pracy z zespołem oraz reżyser tanecznych spektakli zespołu. Współtwórczyni Projektu PańFu. Dyrektor festiwalu Sfera Ruchu_Toruń.

Ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową, specjalność: taniec w na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Podyplomowe Studia w zakresie fizjoprofilaktyki i korektywy w Warszawie. Na co dzień związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Toruniu, prowadzi jednak warsztaty w kraju i zagranicą, m.in. podczas festiwalu NORTH EAST FESTIVAL w Holandii, festiwalu B-Part w Bułgarii i na Litwie.

W sezonie 2012/2013 współpracowała z Iradem Mazliahem. Efektem tego wspólnego projektu był spektakl Jak robi koń. W 2013 roku stworzyła z Martą Pańką duet Szeptem, który wygrał polskie eliminacje do międzynarodowego SoloDuo Dance Festival i został zaprezentowany podczas finału festiwalu w Budapeszcie w styczniu 2014 roku. Duet Szeptem został także wyróżniony nagrodą główną podczas konkursu choreograficznego 3..2..1 TANIEC! w Krakowie w lutym 2014 roku.

Dwukrotnie, w latach 1999 oraz 2011, otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, a w roku 2013 Nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Jest otwarta na nowe inicjatywy, podejmuje współpracę z różnymi środowiskami, m.in. prowadzi zajęcia z seniorami. Niewątpliwie „zaraża” pasją do tańca, otacza się ludźmi pochłoniętymi pracą nad doskonaleniem swojego ciała i ducha. Obserwuje życie codzienne i z niego czerpie inspirację do swoich spektakli. Stworzyła ponad 50 choreografii. Wiele z nich zostało nagrodzonych na ogólnopolskich konkursach i przeglądach, m.in.: Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „TUMULT” w Łomży, Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie, Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu, Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych w Bydgoszczy, Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Miraże”. Prezentacjach tańca współczesnego Młode formy w Mrągowie, Ogólnopolskim Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca „Otwórz Oczy”.

Fot. Michał Fudali.
Joanna Miś-Fudali w spektaklu „Szeptem”.
Joanna Miś-Fudali w spektaklu „Szeptem”.
Joanna Miś-Fudali w spektaklu „Cebulowa z parówkami”. Fot. Tadeusz Misiaszek.
Joanna Miś-Fudali w spektaklu „Jak robi koń”. Fot. Tadeusz Misiaszek.
Joanna Miś-Fudali w spektaklu „Cebulowa z parówkami”. Fot. Piotr Frąckiewicz.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close