Ludzie tańca

Zdjęcie: Julia Ławrenowa

Fot. z archiwum BTT.

Wersja do druku

Udostępnij

Julia Ławrenowa − Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Naukę tańca rozpoczęła jeszcze w ojczystej Rosji. Już w wieku przedszkolnym uczęszczała na zajęcia zespołu baletowego Arabeski w Kaliningradzie. Naukę tańca klasycznego kontynuowała w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliła na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, biorąc udział jako uczennica w przedstawieniach Dziadek do orzechów, Śpiąca królewna, W krainie czarodziejskiego fletu i Mandragora. Jest m.in. laureatką nagrody publiczności na Międzynarodowym Konkursie Tańca w Biarritz we Francji 2000. Uczestniczka w XVI Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku, w kategorii tańca współczesnego. Swoje umiejętności doskonaliła na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, gdzie jako uczennica tańczyła w przedstawieniach Dziadek do orzechów, Śpiąca królewna, W krainie czarodziejskiego fletu, Mandragora.

W latach 2009-2013 była tancerką Bałtyckiego Teatru Tańca. Występowała w pierwszoplanowych rolach w spektaklach: OUT, Święto wiosny, Czekając na… Izadory Weiss, Kopciuszek Eugenio Scigliano, Chopinart+ Emila Wesołowskiego oraz Windows / No More Play / Six Dances – spektaklach Izadory Weiss i Jiříego Kyliána. Występowała także w partiach tanecznych w spektaklach operowych Marka Weissa: Salome w operze Richarda Straussa Salome oraz w partii Loïe Fuller w operze Elżbiety Sikory Madame Curie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close