Ludzie tańca

Levente Bálint

  • tancerz
Zdjęcie: Levente Bálint

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Levente Bálint – tancerz. W 2003 roku rozpoczął naukę w Hungarian Dance Academy. Przed ukończeniem studiów brał udział w letnich kursach tańca w Alicia Alonso Institute of Dance w Hiszpanii oraz International Dance Seminar w Austrii. Po ukończeniu nauki w roku 2011 otrzymał dyplom tancerza klasycznego.

W tym samym roku rozpoczął karierę jako tancerz współczesny w Budapest Dance Theatre, gdzie pracował przez cztery lata. W tym czasie współpracował z wieloma choreografami, przy wielu różnych spektaklach (m.in. All mixed up Josepha Tmima, Mur mur the la mediterané, Bolero oraz Święto wiosny Razy Hammadiego, Gisl-2 Amira Kolbena, Chocolate, The Time i Bocs Béli Földiego, Sec i Firebird Lóránda Zachára, Matisse Roberta North, Boundless Petera Juhasza, Flabbergast Gustava Ramíreza Sansano). Niezależnie od swojej pracy w Budapest Dance Theatre wielokrotnie występował z Willany Leo Improvisation Dance Theatre.

Od września 2015 jest tancerzem Bałtyckiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach Izadory Weiss Śmierć i dziewczyna, Body Master, Fedra.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close