Ludzie tańca

Zdjęcie: Michał Ośka

Michał Ośka

Wersja do druku

Udostępnij

MIchał Ośka − tancerz Bałtyckiego Teatru Tańca. Jest absolwentem Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie (2004) oraz Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach na kierunku taniec. W roku 2007 przystąpił do egzaminu ZASP i uzyskał dyplom tancerza zawodowego. Od 2004 roku przez pięć lat współpracował z Kieleckim Teatrem Tańca, gdzie szkolił się w technice tańca jazzowego. Uczestniczył także co roku w w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Jazzowego. Współpracuje z Thierrym Vergerem, nie dziwi zatem, ze jego ulubionym stylem tańca jest modern jazz underground. Od stycznia 2009 jest tancerzem Bałtyckiego Teatru Tańca. W premierze OUT Izadory Weiss tańczy jedną z głównych postaci, a jego taniec odznacza się niezwykłą emocjonalnością i siłą wyrazu. Ostatnio można go zobaczyć w spektaklach Święto wiosny, Czekając na… i Windows Izadory Weiss, Sen Wojciecha Misiury, a także w Kopciuszku Eugenio Scigliano. Na scenie Opery Bałtyckiej występuje również w partii Jochanaana w spektaklu operowym Salome w reżyserii Marka Weissa.

Michał Ośka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close