Ludzie tańca

Niels Claes

  • tancerz
Zdjęcie: Niels Claes

Wersja do druku

Udostępnij

Niels Claes – absolwent Fontys Dansacademy Tilburg w Holandii. Edukację artystyczną rozpoczął od treningów gimnastyki w drużynie reprezentacji narodowej Belgii. Podczas studiów współpracował m.in. z zespołami Leine and Roebana i Club guy and Roni oraz choreografami: Johanem Grebenem, Jeleną Kostic, Chau Phan Yung, Gizem Bilgen oraz Josephine Voets. Odbył również staże w Dansgroep Amsterdam, Scapino Ballet Rotterdam, Project Sally oraz Dansnest w Holandii. Z Dansgroep Amsterdam występował w spektaklach w choreografii: Krisztina de Chatel, Andonisa Foniadakis, Natashy Rodin oraz Kelly Hirina.

Tańczył jako solista na Guangdong Modern Dance Festival w Chinach. Gościnnie występował również w projekcie Aafje Franken, realizowanym podczas Laban Conference 2008.

W sezonie 2011/2012 rozpoczął pracę w zespole Polskiego Teatru Tańca, którego jest solistą.  Występuje w spektaklach: Minus 2(chor. Ohad Naharin), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), Walk@ karnawału z postem, Carpe DiemFootBall@…(chor. Ewa Wycichowska), Alexanderplatz, Desert (chor. Paulina Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).  Niels jest też autorem choreografii stworzonej na VI Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca, pt. Maathai, w której także występuje.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close