Ludzie tańca

Zdjęcie: Wiktor Dawydiuk

Fot. Sebastian Ćwikła.

Wersja do druku

Udostępnij

Solista baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Charkowie i Białoruskiej Państwowej Średniej Szkoły Choreografii. Uczeń Azimova Urana. Jeszcze podczas trwania edukacji baletowej odniósł wiele sukcesów na koncertach i konkursach dla młodych tancerzy. Był m.in. laureatem II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Baletowym im. S. Lifara w Kijowie (Ukraina, 2006) i III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Soczii (Rosja, 2006). W sierpniu 2007 roku został zaangażowany na stanowisko solisty baletu w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Pół roku później przeniósł się do Poznania, również na stanowisko solisty baletu. Wyróżnia się elegancją i precyzją tańca oraz niebywałą skocznością i zdolnościami aktorskimi. Wykonuje wiele czołowych ról w całym repertuarze zespołu: Książę w Dziadku do orzechów, Błazen w Jeziorze łabędzim, James w Sylfidzie, Danseny w Niebezpiecznych związkach oraz partie solowe w choreografiach współczesnych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close