Teatr O.de.la

Zdjęcie: Teatr O.de.la

Edyp. Fot. Agnieszka Koterba.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr O.de.la powstał w 2014 roku, w Rzeszowie. Choreografem teatru jest Marta Bury. W repertuarze mamy cztery spektakle: Harey , Edyp, Okamgnienie, Łagodna. Z Teatrem O.de.la współpracuje piętnaście osób – tancerek i tancerzy. Spektakle zespołu można oglądać w siedzibie Teatru „Maska” w Rzeszowie.

Tancerze: Barbara Południak, Katarzyna Paluch, Olga Bury, Marzena Krywult, Wiktoria Krywult, Magdalena Widłak, Mateusz Ostrowski, Tomasz Przeszłowski, Łukasz Żółtek, Tomasz Kuliberda, Anna Puzio, Agnieszka Kramarz, Piotr Sito.

O spektaklach:

Harey

Spektakl inspirowany powieścią jest powieścią Solaris Stanisława Lema. Harey to duet tancerki i muzyka. On, dźwiękami granej i tworzonej na żywo muzyki, analizuje ciało i emocjonalność tancerki, próbując odsłonić tajemnice jej istnienia.

TRAILER

Edyp

Spektakl składa się z kilku obrazów z życia króla Edypa i jest interpretacją Króla Edypa Sofoklesa. Przeznaczenie, grzech i śmierć – antyczna historia Edypa, Jokasty, Lajosa i Antygony.

Okamgnienie

Bazę do rozważań stanowiły dla nas teksty współczesnych dramatów, tj. Samotność pół bawełnianych Bernarda-Marie Kolt ès’a, Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości Brada Frasera i literatura Salmana Rushdiego oraz film Po godzinach Martina Scorsese. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, jak żyje współczesny młody człowiek w wielkim mieście… potrzeba ciągłych wrażeń, szybkich zmian, ekstremalnych emocji…

TRAILER

Łagodna

Spektakl na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego.Twórców spektaklu interesuje cisza – źródło cierpienia i samotności głównych bohaterów Łagodnej Dostojewskiego. Analiza ciszy – jako zaniechania komunikacji miedzy dwojgiem ludzi – małżonków, skazanych na swoje towarzystwo, to najciekawsze zadanie tego spektaklu.

TRAILER

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close