W&M Physical Theatre

Zdjęcie: W&M Physical Theatre

Fot. materiały W&M Physical Theatre.

Wersja do druku

Udostępnij

W&M Physical Theatre został założony w Polsce w 1994 roku przez Melisę Monteros i Wojciecha Mochnieja. Do 2001 roku teatr funkcjonował jako Gdański Teatr Tańca. W oparciu o różnorodności kulturowe oraz indywidualne doświadczenia Monteros i Mochniej wypracowali odrębny język choreograficzny swojego teatru, który jest fuzją tańca współczesnego i teatru fizycznego. Swoje spektakle tworzą balansując na pograniczu tańca i teatru, instalacji i projekcji wizualnych. Tematami większości spektakli jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące kondycji współczesnego człowieka.

Pomimoże W&M Physical Theatre ma obecnie swoją siedzibę w Calgary (Kanada), stale realizuje artystyczne projekty w Polsce i innych krajach Europy. Spektakle teatru prezentowane były m.in. w Kanadzie i Polsce, w Austrii, Niemczech, Szwecji, Estonii, Finlandi, we Francji i Włoszech oraz na Litwie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close