Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” – chor. Simone Sandroni

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” – chor. Simone Sandroni

Fot. Maciej Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Festiwalu Kalejdoskop 2014 w Białymstoku zostanie pokazany spektakl Lubelskiego Teatru Tańca Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy (chor. Simone Sandroni). Inspiracją do najnowszego spektaklu Lubelskiego Teatru Tańca stały się zmiany, jakie czekają artystów w najbliższym czasie, związanych z przeprowadzką do odrestaurowanego budynku Centrum Kultury w Lublinie. Do projektu został zaproszony włoski choreograf Simone Sandroni – dyrektor artystyczny włoskiej Kompanii Deja Donne, która była gościem Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca organizowanych przez Lubelski Teatr Tańca.

Gdy zaczyna się coś nowego umysł natychmiast tworzy niezwykłe obrazy złożone z ukrywanych dotąd nadziei, otwierając niejako świat na nowo. Wspomnienia, przeszłe zdarzenia odchodzą w niepamięć i liczy się tylko to, co przed nami. Jedynie dzieciństwo jakoś mocniej przebija się do świadomości, wszystko inne traci już na znaczeniu. Jakieś strzępy wspomnień, zranienia, chwile radości, jakieś powidoki osób i miejsc majaczą w głowie. Ale na horyzoncie już nowe kusi, ekscytuje, pociąga. A przecież już za chwilę i to także stanie się przeszłością.

choreografia: Simone Sandroni (Włochy); asystentka choreografa: Elvira Zuñiga (Niemcy); światło: Grzegorz Polak; dźwięk / video: Dariusz Kociński; taniec: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń, produkcja: Teatr Centralny, Centrum Kultury w Lubline

Simone Sandroni – jeden z założycieli Ultima Vez w Brukseli w 1987 roku, z którą współpracował do roku 1992. W 1993 roku założył w Brukseli swoją własną grupę Ernesto i również tam grupa miała swoją premierę. Oprócz kierowania własną kompanią wyreżyserował szereg prac dla festiwali, niezależnych artystów i szkół w Belgii, Włoszech, Czechach, Słowacji i Szwajcarii. W 1996 roku wspólnie z Lenką Flory założył w Pradze międzynarodową kompanię Deja Donne dla której wyreżyserował wiele prac: DEJA DONNE (1997), ARIA SPINTA (1999), w koprodukcji z Hebbel – Theatre Berlin, Antwerpia i La deSingel Filature Mulhouse, który koncertował w Europie i USA , IN BELLA COPIA (2001) w koprodukcji z Berlin , BRUGGE 2002, Staddschouwburg Brugge, który koncertował w Europie, USA i Kanadzie, WHERE WE WERE (2003), wspierany przez Tańca 4, Nottingham, PIOTR AND THE STARS OF TUT  (2005), który został utworzony na wniosek i Fondazione Umbria Spettacolo Associazione Marchigiana Arti Teatrali, czy NAME IS KING (2006). Sandroni od wielu lat współpracuje z wieloma teatrami na całym świecie, dla których reżyseruje i układa choreografię.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Białystok: Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close