Białystok/Scena dla tańca 2014: MaMa Perform – chor. Maria Stokłosa

Zdjęcie: Białystok/Scena dla tańca 2014: MaMa Perform – chor. Maria Stokłosa

Fot. Wojciech Kaniewski

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl w choreografii Marii Stokłosy MaMa Perform dzięki programowi „Scena dla tańca” 2014 rusza w trasę po południowej i wschodniej Polsce. MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. 28 marca spektakl zostanie pokazany w Białymstoku.

Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

Choreografia: Maria Stokłosa

Współpraca artystyczna/udział: Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska-Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska

Pomysł/Koordynacja: Wilejka Zagórowska

Czas trwania: 45 minut

Trailer

Cykl pokazów MaMa Perfrorm jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.

Logo Burdąg z pełną nazwą (miniaturka) logo mama (miniaturka) IMIT (miniaturka) Logo Scena dla tańca (miniaturka)

Więcej na stronie Sceny dla tańca

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close