Spektakle

Białystok: „Wenus i Adonis” – reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur, chor. Karolina Garbacik

Zdjęcie: Białystok: „Wenus i Adonis” – reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur, chor. Karolina Garbacik

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na inscenizację opery Johna Blowa Wenus i Adonis. Przedstawienie łączy w sobie operę barokową oraz taniec współczesny. Akcja opery, której warstwa muzyczna wykonana zostanie na żywo przez solistów, chór i orkiestrę barokową zostanie ukazana przez tancerzy, stanowiących niejako ruchową emanację postaci i wydarzeń dramatu. Spektakl realizowany jest przez tancerzy Grupy Przejściowej i zaproszonych gości w choreografii Karoliny Garbacik oraz Zespół Muzyki Dawnej Diletto pod kierownictwem Anny Moniuszko. Spektakl powstaje we współpracy reżyserskiej z Agnieszką Korytkowską-Mazur, Dyrektorem Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Choreografia i ruch sceniczny: Karolina Garbacik
Asystent choreografa: Irina Sidoruk
Reżyseria: Agnieszka Korytkowska-Mazur
Dyrygent: Anna Moniuszko

Chór i orkiestra: Zespół Muzyki Dawnej DILETTO

Soliści:
Dagmara Barna – Venus
Maciej Falkiewicz – Adonis
Jakub Józef Orliński – Kupidyn

Kreacja i taniec: Katarzyna Jankowska, Klaudia Nierodzik, Olga Skvortsova, Adam Bartoszewicz, Santi Bello, Tomasz Graczyk

Organizator: Fundacja Pro Anima

Współorganizator:
Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

powiązane

Ludzie

Karolina Garbacik

Karolina Garbacik

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na inscenizację opery Johna Blowa Wenus i Adonis. Przedstawienie łączy w sobie operę barokową oraz taniec współczesny. Akcja opery, której warstwa muzyczna wykonana zostanie na żywo przez solistów, chór i orkiestrę barokową zostanie ukazana przez tancerzy, stanowiących niejako ruchową emanację postaci i wydarzeń dramatu. Spektakl realizowany jest przez tancerzy Grupy Przejściowej i zaproszonych gości w choreografii Karoliny Garbacik oraz Zespół Muzyki Dawnej Diletto pod kierownictwem Anny Moniuszko. Spektakl powstaje we współpracy reżyserskiej z Agnieszką Korytkowską-Mazur, Dyrektorem Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.   Choreografia i ruch sceniczny: Karolina Garbacik Asystent choreografa: Irina Sidoruk Reżyseria: Agnieszka Korytkowska-Mazur Dyrygent: Anna Moniuszko Chór i orkiestra: Zespół Muzyki Dawnej DILETTO Soliści: Dagmara Barna – Venus Maciej Falkiewicz – Adonis Jakub Józef Orliński – Kupidyn Kreacja i taniec: Katarzyna Jankowska, Klaudia Nierodzik, Olga Skvortsova, Adam Bartoszewicz, Santi Bello, Tomasz Graczyk Organizator: Fundacja Pro Anima Współorganizator: Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close