Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: Komuna//Warszawa „Europa. Śledztwo” – chor. Pelczyńska, Szostak, Jędra

Zdjęcie: Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”:  Komuna//Warszawa „Europa. Śledztwo” – chor. Pelczyńska, Szostak, Jędra

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

Wersja do druku

Udostępnij

Odbywający się od jedenastu lat w Białymstoku największy i najważniejszy festiwal tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Tegoroczna XII edycja podejmuje temat tożsamości Europy Środkowo-Wschodniej. Na festiwal zaproszono 56 artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Podczas tegorocznego „Kalejdoskopu” zrealizowanych zostanie dwadzieścia wydarzeń.

W ramach festiwalu Weronika Pelczyńska, Iza Szostak i Magda Jędra pokażą spektakl Europa. Śledztwo, wyprodukowany przez Komunę // Warszawa.

O spektaklu:

Ciało. Trup. Nieobecność. Każde śledztwo zaczyna się od braku. Trzy tancerki prowadzą performatywne dochodzenie w sprawie przyszłości Europy, zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytej przedwcześnie przyszłości. Jak to się stało, że wartości zamieniły się w obsesje? Kiedy partner stał się obstruktem? Ile może kosztować współpraca? To śledztwo nie szuka przestępcy, lecz ciągu dalszego. Przewrotny i ironiczny spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspolnej pracy, spektakl, w ktorym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.

Choreografia: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak

Dramaturgia: Agata Szczęśniak

Realizacja świateł: Karolina Gębska

Scenografia: Wojciech Pustoła

Produkcja: Komuna// Warszawa w ramach cyklu „Przyszłość Europy”

Premiera: 11 lipca 2014

 PROGRAM

Tekst kuratorski Anny Królicy

Więcej informacji: http://festiwal-kalejdoskop.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Białystok: Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close