Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”: Krakowski Teatr Tańca „Singulare Tantum” – chor. Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska

Zdjęcie: Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”: Krakowski Teatr Tańca „Singulare Tantum” – chor. Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska

Fot. Katarzyna Machniewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach  XV jubileuszowej edycji Festiwalu „Kalejdoskop” Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Singulare tantum Krakowskiego Teatru Tańca.Przedstawienie powstało w twórczym dialogu pomiędzy choreograficznym kolektywem (Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa), a turecką choreografką i krytyczką tańca Ayrin Ersöz, zaproszoną do współpracy w ramach programu Rezydencja/Premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca (2017).

Spotkanie trójki artystów z widownią staje się punktem wyjścia do zbudowania siedmiu przenikających się obrazów. Doświadczenie pojedynczości w zbiorowości staje się wspólnym przeżyciem aktorów i widzów.

„Człowiek” to jeden z nielicznych rzeczowników, który nie posiada liczby mnogiej, liczby pojedynczej nie posiada rzeczownik „ludzie”, tzw. „plurale tantum”. Czy gramatyka skazuje nas na samotność? Może nie bez znaczenia „samotność” to kolejny rzeczownik, którego gramatyczną cechą jest pojedynczość.

choreografia/ wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon / Krakowski Teatr Tańca

współpraca artystyczna: Ayrin Ersoz

muzyka: Michał Paduch

scenografia: Eryk Makohon

realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2017

czas trwania: 30 min.

Krakowski Teatr Tańca powstał w 2008 roku. Obecnie Teatr współtworzony jest przez tandem artystyczny Eryka Makohona i Pawła Łyskawy, którzy działają z grupą niezależnych tancerzy. Teatr posiada w swoim dorobku ponad dwadzieścia spektakli: scenicznych, ulicznych oraz realizowanych w przestrzeniach nieteatralnych. Trudno jednoznacznie określić estetykę Teatru. Ze względu na architektoniczne wykształcenie jego twórcy, krytycy jako wyróżnik podkreślają częste operowanie obrazami oraz plastykę spektakli, budowaną światłem oraz architekturą ciała i ruchu.

Pokazom towarzyszą wieczorne rozmowy festiwalowe z artystami, miejsce: Miodosytnia – Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 2, godz. 20.00. WSTĘP WOLNY.

BILETY:

UWAGA!  Bilety na spektakl Guilherme’a Botelho „Sideways Rain” w sprzedaży w kasie OiFP oraz przez Internet: http://bit.ly/FK18_sidewaysrain

– Bilety na pozostałe spektakle w sprzedaży w:

– SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10

– W miejscach prezentacji na godzinę przed spektaklem

Ulgowy: 15 zł*

Karnet: 6 prezentacji + kubek = 70 zł

Normalny: 20 zł

Karnet: 6 prezentacji + kubek = 100 zł

Sprzedaż po 21 kwietnia 2018 r.

Ulgowy: 20 zł*

Karnet: 6 prezentacji + kubek = 100**

Normalny: 25 zł

Karnet: 6 prezentacji + kubek = 130 zł**

*Bilety ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów za okazaniem ważnej legitymacji przed prezentacją spektaklu

** Uwaga! Karnet nie obejmuje spektaklu. Guilherme’a Botelho Sideways Rain. Bilety na ten spektakl dostępne w kasie OiFP oraz internetowo: http://bit.ly/FK18_sidewaysrain

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Białystok: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej, ul. Sienkiewicza 14

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close