Spektakle

Bydgoszcz/Międzynarodowy Dzień Dziecka: Opera Nova „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – chor. Henryk Konwiński

Zdjęcie: Bydgoszcz/Międzynarodowy Dzień Dziecka: Opera Nova „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – chor. Henryk Konwiński

Fot. Marek Chełminiak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na pokaz spektaklu baletowego Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w choreografii Henryka Konwińskiego. Wystąpią Balet  i  Orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety oraz dzieci ze Studia Baletowego. Widzowie, którzy nie wybiorą się na Królewnę Śnieżkę… w czerwcu, będą mieli okazję obejrzeć ją po wakacjach, gdyż Opera Nova rozpocznie 62. sezon artystyczny tym właśnie tytułem.

Baletowa wersja znanej baśni braci Grimm, skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 roku przyniosła autorowi ogromną popularność. Pierwsza realizacja w bydgoskiej operze miała miejsce w 1975 roku, więc jej ówcześni mali widzowie mogą teraz przyprowadzać na spektakl kolejne pokolenia. Kolejne wystawienia baletowej Śnieżki… miały miejsce: w 1983 roku oraz w 2000 roku (już na scenie Opery Nova). Ta ostatnia wersja doczekała się teraz 111. przedstawienia i cieszy się nieustającą sympatią młodych widzów.

Kompozytor: Bogdan Pawłowski

Data premiery: 2 grudnia 2000

Czas trwania: 1 godz. 50 min., w tym 1 przerwa

Muzyka: Bogdan Pawłowski

Kierownictwo muzyczne: Henryk Wierzchoń

Choreografi: Henryk Konwiński

Scenografia: Anna Sekuła

autor plakatu: Tadeusz Jodłowski

powiązane

Ludzie

Henryk Konwiński

Henryk Konwiński

  • choreograf
  • tancerz
  • reżyser

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na pokaz spektaklu baletowego Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w choreografii Henryka Konwińskiego. Wystąpią Balet  i  Orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety oraz dzieci ze Studia Baletowego. Widzowie, którzy nie wybiorą się na Królewnę Śnieżkę… w czerwcu, będą mieli okazję obejrzeć ją po wakacjach, gdyż Opera Nova rozpocznie 62. sezon artystyczny tym właśnie tytułem. Baletowa wersja znanej baśni braci Grimm, skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 roku przyniosła autorowi ogromną popularność. Pierwsza realizacja w bydgoskiej operze miała miejsce w 1975 roku, więc jej ówcześni mali widzowie mogą teraz przyprowadzać na spektakl kolejne pokolenia. Kolejne wystawienia baletowej Śnieżki… miały miejsce: w 1983 roku oraz w 2000 roku (już na scenie Opery Nova). Ta ostatnia wersja doczekała się teraz 111. przedstawienia i cieszy się nieustającą sympatią młodych widzów. Kompozytor: Bogdan Pawłowski Data premiery: 2 grudnia 2000 Czas trwania: 1 godz. 50 min., w tym 1 przerwa Muzyka: Bogdan Pawłowski Kierownictwo muzyczne: Henryk Wierzchoń Choreografi: Henryk Konwiński Scenografia: Anna Sekuła autor plakatu: Tadeusz Jodłowski

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close