Bydgoszcz: Opera Nova „Kopciuszek” – chor. Iwona Runowska-Badurek

Zdjęcie: Bydgoszcz: Opera Nova „Kopciuszek” – chor. Iwona Runowska-Badurek

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na Kopciuszka Sergiusza Prokofiewa w choreografii Iwony Runowskiej-Badurek. Spektakl ten, zrealizowany z energią, łączący różne techniki tańca (od klasycznego, przez nowoczesny po break-dance), stanowi znakomite pole pokazania umiejętności tancerzy Opery Nova. Przepiękna jest scena, w której z tanecznymi popisami występują Wróżki Pór Roku; dla oddania baśniowej atmosfery wspaniale użyte zostały lasery i światła.

Trailer

Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Wojciechowski
Scenografia i kostiumy: Mariusz Napierała
Choreografia: Iwona Runowska
Współpraca muzyczna: Jerzy Wołosiuk
Współpraca choreograficzna: Wojciech Warszawski
Asystent scenografa: Kamila Michałowska
Reżyseria świateł: Bogumił Palewicz
Asystent choreografa: Ilona Jaświn-Madejska
Animacje laserowe: Jarosław Nadolny
Autor plakatu: Rosław Szaybo
Konsultacja reżyserska: Sebastian Gonciarz

Główne partie tańczyć będą: Mina Kobayashi i Marta Kurkowska (Kopciuszek), Tomasz Siedlecki i Krzysztof Górski (Książę), Wiktor Dierewianko i Piotr Kobierzyński (Ojciec), Joanna Strojna (Macocha), Olga Marczak (Dobra Wróżka).

***

Dzieci, które wybierają się do Opery Nova  na balet Sergiusza Prokofiewa Kopciuszek 5,6,7 grudnia 2014 roku zaproszone są  do wykonania prac plastycznych, których tematem będzie Kopciuszek na balu i dostarczenie ich (podpisanych imieniem i nazwiskiem, z numerem telefonu) do Działu Promocji i Obsługi Widzów Opery Nova do 4 grudnia 2014 roku. Wśród autorów zostaną wylosowane 3 nagrody książkowe na spektaklu 6 grudnia 2014 roku. Wszystkie prace będą następnie eksponowane na wystawie we foyer opery.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close