Bydgoszcz/Scena dla tańca 2015/Międzynarodowe Forum Tańca: Iza Szostak „Ciało. Dziecko. Obiekt.”

Zdjęcie: Bydgoszcz/Scena dla tańca 2015/Międzynarodowe Forum Tańca: Iza Szostak „Ciało. Dziecko. Obiekt.”

Fot. Jakub Jasiukiewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Przed spektaklem, o  godz. 18.00 Joanna Szymajda, zastępczyni dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, wygłosi wykład wprowadzający w tematykę tańca współczesnego w Polsce.

Spektakl Ciało. Dziecko. Obiekt. zgłębia zagadnienia doświadczenia dzieciństwa. To czas zachowany w pamięci rodzinnej i indywidualnej. Dzieciństwo składa się ze śladów oraz  przedmiotów – zabawek, notesów, obiektów – przywołujących dawne smutki, lęki i radości. Jak duże może być nasze muzeum dzieciństwa? Czy mieści nam się w kieszeni, a może sięga chmur, jest zwykłą anegdotą czy też nieprzepracowanym wspomnieniem? Artystkę interesuje praca z pamięcią, cielesna re-konstrukcja stanów i znaków przeszłości, rzeczywistości minionej w wymiarze kulturowo-społecznym, jak i indywidualnym.

koncept/choreografia/wykonanie: Iza Szostak
oprawa wizualna/muzyka/wykonanie: Kuba Słomkowski

obsługa techniczna: Łukasz Kędzierski
producent: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza, Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Urząd Dzielnicy Wawer m. st. Warszawa

Premiera: 17 listopada 2013, Stary Browar, Słodownia +3, Poznań

Kuba SŁOMKOWSKI – artysta wizualny / muzyk eksperymentalny, absolwent malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował również na wydziale Bellas Artes Uniwersytetu Complutence w Madrycie (2004–2005). Laureat 1. nagrody w konkursie na logo Roku Zbigniewa Herberta (2008), oraz 3. nagrody w konkursie Samsung Art Master (2009) za pracę pod tytułem Program Music Box. Zdobywca wyróżnienia honorowego w konkursie Sztuka w Kropki (2010). Autor wielu projektów eksperymentalnych, m. in.: Taxi Music WheelImpreza Ciszy, StopAndWalkSyrena dla WarszawyKolacja na Hucie. Współtwórca kolektywu Parque-nō oraz duetów: KubaTwiceImprovise i Dwóch Ludzi z…  Stale współpracuje z Izą Szostak, przygotowując oprawę muzyczną do jej tanecznych spektakli — m.in. RE//MIX: Merce Cunningham (2012) oraz Ciało. Dziecko. Obiekt. (2013). W swojej pracy artystycznej posługuje się wieloma mediami (oprócz dźwięku i performance art interesuje się także malarstwem).

Projekt Międzynarodowe Forum Tańca  został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)  Logo IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bydgoszcz: Teatr im. Hieronima Konieczki, al. Adama Mickiewicza 2. O godz. 18.00 odbędzie się wykład Joanny Szymajdy.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close