Bytom/5. Urodziny Teatru ROZBARK: Krakowski Teatr Tańca „MY|WY” – reż. i chor. Eryk Makohon

Zdjęcie: Bytom/5. Urodziny Teatru ROZBARK: Krakowski Teatr Tańca „MY|WY” – reż. i chor. Eryk Makohon

"My|Wy" Krakowski Teatr Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji swoich piątych urodzin Teatr ROZBARK zaprasza widzów na spektakl MY|WY Krakowskiego Teatru Tańca, w choreografii Eryka Makohona. Jest on inspirowany polską techniką tańca współczesnego, spajającą polską tradycję ludową i przetwarzającą ją w specyficzny kod ruchowy. Polska technika tańca współczesnego odzwierciedla polską mentalność, cechy psychofizyczne, historię i położenie geopolityczne. Wszystkie te elementy odnaleźć można w sposobie wykonywania ruchu, w artykulacji, w sposobie łączenia fraz i sekwencji w związki znaczeniowe. Istota polskiej techniki tańca współczesnego, jak twierdzi jej twórca, Jacek Łumiński, tkwi głęboko w podłożu, na którym wyrósł folklor różnych regionów Polski: Podhala, Sądecczyzny, ziemi lubelskiej czy Kurpiów.

O spektaklu:

Punktem wyjścia w kreacji spektaklu był temat polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI wieku. Temat realizowany jest między innymi poprzez użycie charakterystycznych narzędzi twórczych, choć interpretowanych i przetwarzanych, to jednak wyrastających z polskiej tradycji ludowej. W warstwie ruchowej jest to polska technika tańca współczesnego, natomiast w warstwie dźwiękowej są to wykonywane częściowo na żywo tradycyjne pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach.

Gęstniejące w ostatnim czasie nastroje społeczne posłużyły twórcom spektaklu  za punkt wyjścia do zastanawiania się nad specyfiką polskiej wspólnotowości. Twórcy spektaklu, zadają pytania, gdzie przebiega granica pomiędzy „za” i „przeciw”, czy „tak” i „nie” to jedyne możliwe odpowiedzi na pytania/problemy stawiane przez lokalną i europejską rzeczywistość?

reżyseria i choreografia: Eryk Makohon
muzyka: Michał Paduch
śpiew: Paulina Dziuba
występują: Paulina Dziuba, Monika Godek, Jakub Kruczek, Paweł Łyskawa, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Katarzyna Węglowska-Jamroz, Katarzyna Żminkowska-Szymańska
producent: Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca
współpraca: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA

Spektakl realizowany w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Bilet normalny: 30 zł, bilet ulgowy: 20 zł.

Więcej informacji: www.teatrrozbark.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close