
Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów
Teatr ROZBARK zaprasza na pokaz spektaklu Czekając trawnika w choreografii Anny Piotrowskiej. Spektakl powstał w czerwcu 2013 roku w Warszawie. Na scenie Teatru ROZBARK nastąpi reaktywacja przedstawienia. Spektakl realizowany jest w ramach programu „sezon artystyczny eferte_Rozbark 2016”.
O spektaklu:
Czekanie na deszcz, czekanie na trawę, na podmuch, który przeniesie moje życie w coś, co się nazywa codziennością. Codziennie przychodzę i codziennie patrzę, jak rośnie duma mego serca. MOJA TRAWA. Jak podzielić jeden deszcz na trzy trawy? Jak próbować, jak próbować osiągnąć swój cel. Satysfakcja gwarantowana w czasach bezrobocia. Integracja starego budownictwa z nowym wymiarem architektury współcześnie przylegającej do betonowego niezrozumienia i zafascynowanej pieśni gołębia zakopanego w moim ogródku, na mojej trawie. Donikąd się spieszę, w czasie trwam, z czasem nie biegam. Generalnie nie biegamy razem. Ja tutaj stoję i czekam. Bez fajerwerków, bez gwałtownych zmian. W sumie nuda.
koncepcja, reżyseria: Anna Piotrowska
tekst: Anna Piotrowska, Joanna Żurawska-Federowicz, Łukasz Pawłowski,
kreacja i wykonanie: Joanna Żurawska-Federowicz, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Anna Piotrowska,
muzyka: Michał Mackiewicz,
premiera: 24 czerwca 2013, Teatr Druga Strefa w Warszawie
produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca
koprodukcja: Teatr Druga Strefa przedstawienie sfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnicy Mokotów w ramach projektu „mufmi przedstawia”
Joanna Żurawska-Federowicz urodzona w 1970 w Toruniu aktorka, absolwentka krakowskiej PWST. Współpracowała, m.in. z Krystianem Lupą, Bohdanem Hussakowskim, Janem Peszkiem, Andrzejem Domalikiem, Krzysztofem Nazarem, Januszem Kondratiukiem, Wojciechem Solarzem, Wojciechem Nowakiem. Podczas dwumiesięcznego pobytu w Tokio brała udział w warsztatach dla aktorów polskich i japońskich, prowadzonych przez Jana Peszka i Jacka Ostaszewskiego. Od ukończenia studiów przez kilka sezonów związana była z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zagrała w kilku spektaklach Teatru Telewizji oraz w filmach. Jako wokalistka nagrała płytę z zespołem ICHTIS. Współpracowała z hiszpańskimi artystkami: Alaitz Arenzana i Marią Ibarretxe przy projekcie filmowym, podczas ich pobytu twórczego w warszawskim CSW. Pracowała też jako scenarzystka Constantin Entertainment Polska oraz jako montażystka. Od dziesięciu lat związana z teatrem tańca mufmi.
Michał Mackiewicz prowadzi poszukiwania w obszarach współczesnego malarstwa, designu, grafiki, abstrakcyjnych form przestrzennych, technik oświetleniowych i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Korzysta z nowoczesnych i unikalnych technik oświetleniowych, projektuje i dokonuje montażu specjalistycznych reflektorów i projektorów efektowych. Swoje doświadczenia zdobywał przygotowując liczne wystawy, audycje, spektakle. Współpracuje z Fundacją Rozwoju Tańca Anny Piotrowskiej jako muzyk, kompozytor. Stworzył muzykę do następujących spektakli Anny Piotrowskiej: Laka la Mnija in the process of half of sth, Cold Fish, keine eier, R.O.Z.G.R.Y.W.K.A., przesunięcie, karmienie, PRZY PRZY hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności, TRANSDYPTYK, Historia Brzydoty, i don’t wanna be a horse, heritage, democrtatic body, toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!, zagubieni w skórze, umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam, podziemne słońca. Zajmuje się również iluminacją i scenografią. Prezentował swoją twórczość w Polsce, Niemczech, Norwegii, we Włoszech na Litwie i Węgrzech. Jego projekty to strefy artystycznego oddziaływania zaaranżowane światłem, dźwiękiem i obiektami przestrzennymi. Dzieła sztuki do wnętrza, których można wejść i samodzielnie eksplorować, multimedialne instalacje pobudzające różne zmysły.
https://soundcloud.com/lucidlines
Bilety w cenie: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny.
Wszystkie miejsca nienumerowane.